завантаження...

Вінчання

Молоденька пара на рушничок стала, вона перед Богом і людьми на вірність присягала.

ВінчанняНа урочистій церемонії вінчання в Церкві присутні не тільки запрошені, а й знайомі, друзі, які хочуть помолитися за щастя молодих і побажати їм довгих і щасливих літ, прожити в радості й без бід. Перед порогом Церкви молодий підходить до молодої, бо вони вже мають стояти поряд: молода - ліворуч, молодий -праворуч. Молода перечіплює букет молодому з лівого на правий бік, бо він уже віддав їй серце, а зараз віддає праву руку - опору в житті. Перша дружка і перший дружба стають за молодими, а два старости - за ними. Вони під час вінчання тримають свічки - засвідчують народження нової сім'ї.

Молодим також під час вінчання дають свічки, щоб їхня життєва дорога була осяяна світлом - чистотою почуттів.

Ось і настає для молодих найпам'ятніша, найурочистіша хвилина - шлюб. Коли Бог двох єднає на Небесах, а священик тут, на Землі. їх благословить Земля, благословляють Небеса.

Молоді заходять тільки в притвор (прихожу) Церкви. До них виходить священик і подає їм поділ (низ) єпітрахилі, яку молодий тримає лівою, а молода - правою рукою (бо навіть у пісні співається, що "хлопець віддає своє серденько, а дівчина—праву рученьку). Підводить молоду пару до тетрапода, читаючи молитву, щоб здійснити обряд вінчання - чин Святої Тайни одру­ження.


Коли молоді мають давати присягу, то друга дружка і другий дружба перед тетраподом стелять для молодих вишиваний руш­ник, який вишила молода. Вишиваний рушник символізує довге, щасливе життя.

На весільний рушник молоді вклякають до присяги на вірність у подружньому житті, любові, і що не покинуть один одного аж до смерті.

Молоді на Євангелію кладуть праву руку (кладе руку молода, а молодий - на руку молодої"). Священик покриває руки молодих подолом єпатрахим, притримуючи їхні руки своєю, та неголосно вони повторюють за священиком слова присяги на вірність.

Слова присяги зворушують. Вони і дотепер хвилюють тих, хто вже одружений, і трепетний для тих, хто цього бажає. Шлюб - це дуже відповідальна річ для молодих перед Господом, перед собою, рідними, людьми.

Священик благословить молодих молитвою і кропить СВЯТОЮ водою обручки, які закладає на праву руку (безіменний палець). Обручка - це нескінченність, бо в ньому немає ні початку, ні кінця. Це злука двох сердець на вірність один одному.

Обручивши молодих, священик читає молитву за нову сім'ю, закладає на голову молодим корони, які над їхніми головами притримують перша дружка і перший дружба, передавши свої запалені свічки другій дружці і другому дружбі.

Корону тримає дружба правою рукою у молодого над головою, а дружка - молодій. Або священик на голову молодих кладе віночки з мірти (барвінку), виплетені напередодні весілля в домі молодої, коли вона прощається з подружками, із своїм дівоцт­вом.

Дуже гарний обряд, коли священик, привівши молодят до присяги, зв'язує вишитим рушником, на якому молоді давали присягу, руки молодих і обводить їх навколо тетрапода, благословляючи їх молитвою.

На закінчення обряду чину Святої Тайни одруження священик знімає з молодих корони чи вінки, та вітає їх з одруженням. Всі моляться за щастя молодят, щасливу їхню долю.

Після вінчання щасливі молоді з гостями виходять на церковне подвір'я. Молода обкидає гостей цукерками, щоб собі побажати солодкого, щасливого, безтурботного життя. Тоді молоді з гостями і музикою прямують до палацу урочистих подій, щоб зареєструвати шлюб за цивільними законами.

Приміщення, в якому мають молоді скріпити своїми підписами шлюб, святково прибране. Молодим грають весільний марш. Уповноважена людина вітає від імені влади з одруженням. Вітання складено в колоритній, поетичній мові: щоб їх спільна стежина була засіяна тільки добрими плодами, щоб у щасті та любові проживали. Уповноважена і дівчата, які супроводжують співом всю урочисту церемонію, одягнені у національний стрій. Коли молодих оголошено подружжям, то їм грають вальс. Молодий молодій вклоняється і запрошує на вальс. Гості аплодують молодому подружжю, вітають їх словами побажання щасливої долі.

Цікаво знати: Плитка бастион в інтернет - магазині за доступними цінами. Широкий асортимент товару та суттєві знижки для постійних клієнтів.

завантаження...
 

Популярні традиції

Весільні обряди. Сватання на Україні

Час не стоїть на місці. Традиції, що складалися століття­ми, зазнають змін, трансформуються або зовсім...

Заручини

"Ой ти, дівчино, зарученая, Чого ти ходиш засмученая?" - співається у відомій народній пісні....

Запросини

Просимо вас, любі, просимо щиренько До нас, молоденьких, та на весіленько. Після виголошення третьої...

Сватання

Посватай мене, козаченьку, в неділю зраненька. Візьми мене за рученьку і назви: миленька. Поєднання...

Коровай на весіллі

Традиція підносити коровай на весілля повелася ще з давніх часів. Якщо сьогодні це частування...

Весільний день

"Весілля, весілля, весілля, весіллю ми раді завжди.  Танцюйте, танцюйте, співайте, старости, дружки і дружби......

Весільні традиції.Частина1

В Україні існують давні весільні традиції, ритуали, обряди, пісні та співанки. Лишень у деяких...

Весільні обряди. Дівич-вечір

На передвесільних вечірках грали, співали, пили чай. Щодня наречений дарував своїй нареченій невеликі подарун­ки....

Весільні традиції.Частина2

В усі часи молоді закохувались, а батьки справляли весілля - подарунок молодим, на згадку...

"Покропи, батеньку, зелен барвінок.."

...щоби з нього сплести мелодій віночок. Вінкоплетення - наше тра­диційне святкування перед весіллям. Цього...

Інтернет магазин