Вінець

Прощання з дівоцтвом...

вінецьУ п'ятницю, напередодні весілля, збираються дружки і дружби, щоб для молодих віночки сплітати, їм щасливої долі побажати. Дівчата віночки сплітають з мірти чи барвінку, й сумно пісні співають, бо вже молодята не будуть з дівчатами і хлопцями вечорами ходити. В піснях бажають весело, у ба­гатстві проживати та вірно одне одного кохати. Барвінок посідає чільне місце у весільному обряді.

 

Про нього існує легенда. Колись-колись, дуже-дуже давно жили на світі Добро і Зло. Ніколи вони в мирі не проживали, а завжди між собою воювали. Бились і навкулачки, і шабельками, бо Добру хотілося зали­шитися тільки з нами. Одного разу билися і незчулися, як на високій горі опинилися. Зло на горі зосталося, а Добро покоти­лося до людей на долину, — а це було в хорошу днину. Добро на землі зросло, не пропало, себе у зелень вбрало. Дрібненькими, синенькими, як хмариночки, квіточками дотепер квітчає-дівчат прикрашає. А Зло, як побачило, що Добро нев'янучою красою процвітає, надулося і від Добра відвернулося. Так і є - де добро перебуває, то до тих зло дороги не знає. А хто не шанує добро, того шукає зло. Служить барвіночок молодим на віночок. З ним дівчина пов'язувала свою долю.

Коли дівчина довго не одружується, то про неї кажуть: "Ще не зійшов її вінчик-барвінчик". А яка дівчина зганьбилась, то про неї говорили: "Барвінчик-вінчик свій потоптала". До різних подій барвінок використовують, бо барвінок - це вічність, краса.

На прощальному дівич-вечорі віночки сплітають, а молодий мусить віночки відкупити і за них добре заплатити. Цей вечір сумний і радісний. Сумний, бо вже молоді не будуть вечорами гуляти, а сидіти вдома та дитину колисати. Дівчата й хлопці будуть забавлятися, а вони - господарством займатися.

Радісний, бо коли поруч миленький, то світ буде веселенький: -У милі очі дивився б і вдень, і вночі; коли поруч кохана людина, то жінка цвіте, як калина; веселий, мов жайворонок в полі і радіє своїй долі.

В народних прислів'ях говориться, що з милим і в наметі рай, а в сучасній пісні співається, що щасливий від того, коли "і вдень, і вночі бачу твої очі".

 

Скільки написано про кохання, скільки переспівано, скільки пережито, бо без кохання немислиме життя. Кохання - це світле й ніжне почуття, якому не буде кінця.

 

Замітка: Теперішній світ цікавий та непередбачуваний. Найрізноманітніші события відбуваються кожного дня, як в нашій країні, так і з-за кордоном. Будь на пульсі подій разом із пізнавальним порталом.