завантаження...

Запросини

Просимо вас, любі, просимо щиренько До нас, молоденьких, та на весіленько.

запросиниПісля виголошення третьої Заповіді готуються до святку­вання весілля. Наречені пишуть запрошення рідним, знайомим, друзям, які проживають в іншій місцевості. А в своєму селі чи місті молода з двома старшими дружками, а молодий з двома старшими дружбами йдуть запрошувати на весілля. Дуже гарно дивитися, як молода і дві дружки йдуть просити в українському одязі. Молода на коси чіпляє білі квіточки, а перша дружка -рожеві, друга-сині. Молода біля квіточок чіпляє мірту або бар­віночок. Молоду з дружками запрошують до світлиці, пропону­ють відразу сідати, щоб у домі багатство осідало й нічого не бракувало.

Після частування молода з дружками встають, тричі низенько вклоняються і так просять-промовляють: "Просили вас батько, просили вас мати і ми вас усіх дуже просимо до нас на весілля" або "Просили батько й мати, і я прошу вас на моє весілля!" їй відповідали: "Спасибі матері, спасибі батькові, що нашого зви­чаю не забули, що свою дитину звичаю навчили, спасибі й тобі, молода, що нашої хати не обминула. Щасти тобі весілля відбути і щасливою бути!" Є ще звичай обдаровувати молодих грошима чи подарунками ще на запросинах.

Є звичай випроваджувати молоду просити на весілля. Як прикрасили деревце, то плетуть з барвінку вінок, до якого при­шиває мама "чотири китиці з червоного шовку, в які зашивають гроші, щоби молодята завжди їх мали".

Мати свою доню-молоду сама вбирає-наряджає, на голівку вінок їй закладає, а батько допомагає. Молода усім рідним (матері, батькові, сестрам, братам), усім, хто є в хаті, низько кланяється і просить, щоб її поблагословили в дорогу на запро­сини. А в цей час споряджають брата молодої до молодого з хусткою і двома "калачами".

Молодий на подушку в шапці сідав, лишень у кімнату брат молодої вступав. Він цілувався з братом, брав хустку і гостилися. Як йшов брат додому, то молодий передавав йому для своєї суд­женої два калачі, вузьку червону стрічку, яку прив'язують мо­лодій до віночка, та перстень. Брат бере, за звичаєм, подарунки від молодого не рукою, а тільки хустинкою. Брат приносить сестрі подарунки, вона одягається, і її з двома дружками про­воджають просити на весілля. Молода і дружки у віночку. їм увесь час співають:

Коли плели колись віночки, то ще плели для молодого, дружбів, двох старостів та їхніх дружин - старостін, так звані бокрейти. Для молодого брали зроблену білу квітку, до якої прив'язу­ють білу стрічку; для першого дружби - рожеву квітку і рожеву стрічку; для другого - блакитну квітку і блакитну стрічку. Для них робили невеликі квіточки та вузькі стрічки. А для старостів і старостін відповідно рожевий бокрейт і блакитний. Для них робили великі квітки та широкі стрічки.

Після всіх обрядів син і доня вклоняються і цілують батьків, та йдуть запрошувати гостей.Молода із своїми двома дружками йде запрошувати на весілля, а молодий із старшим дружбою йде запрошувати своїх гостей.

Цікаво знати: Магазин рукоделия відкритий для тих, хто любить створювати красиві речі своїми руками. Тут ви знайдете товари та набори для в'язання, аксесуари для створення квітів та фурнітуру для створення біжутерії.

завантаження...
 

Популярні традиції

Весільні обряди. Сватання на Україні

Час не стоїть на місці. Традиції, що складалися століття­ми, зазнають змін, трансформуються або зовсім...

Заручини

"Ой ти, дівчино, зарученая, Чого ти ходиш засмученая?" - співається у відомій народній пісні....

Запросини

Просимо вас, любі, просимо щиренько До нас, молоденьких, та на весіленько. Після виголошення третьої...

Сватання

Посватай мене, козаченьку, в неділю зраненька. Візьми мене за рученьку і назви: миленька. Поєднання...

Коровай на весіллі

Традиція підносити коровай на весілля повелася ще з давніх часів. Якщо сьогодні це частування...

Весільний день

"Весілля, весілля, весілля, весіллю ми раді завжди.  Танцюйте, танцюйте, співайте, старости, дружки і дружби......

Весільні традиції.Частина1

В Україні існують давні весільні традиції, ритуали, обряди, пісні та співанки. Лишень у деяких...

Весільні обряди. Дівич-вечір

На передвесільних вечірках грали, співали, пили чай. Щодня наречений дарував своїй нареченій невеликі подарун­ки....

Весільні традиції.Частина2

В усі часи молоді закохувались, а батьки справляли весілля - подарунок молодим, на згадку...

"Покропи, батеньку, зелен барвінок.."

...щоби з нього сплести мелодій віночок. Вінкоплетення - наше тра­диційне святкування перед весіллям. Цього...

Інтернет магазин