завантаження...

Значення весільних традицій

 altВесілля -один з найдавніших обрядів зумівший дожити до наших днів. Атрибути якого сягають у глибину століть і традицій, які ми шануємо і дотримуючись не завжди усвідомлюємо їх початкове значення. 

Ось, наприклад, навіщо нареченій фата? 

У сучасному костюмі нареченої цей аксесуар, прикраса доповнює образ. А зовсім не так давно призначення вуалі і фати були наповнені містичними властивістями. Фата оберігала молоду від проклять і лихого ока, тим самим зберігаючи її чистоту. В античному Римі фата спадала аж до ніг символізуючи собою залежність жінки від чоловіка. У багатьох народів побачити свою наречену до весільної церемонії вважалося поганим знаком. Підведення вуалі наприкінці весільної церемонії символізує перевагу чоловічого начала. Якщо наречена сама відкриває обличчя, таким чином, відкриваючись своєму супутнику життя, - це означає, що вона виявляє більшу незалежність.

Обручка

А якщо взяти обручку. У колечка, як відомо, немає кінця, саме по собі колечко символізує нескінченність, біля початку і кінця одна природа, і ще один з сенсів кільця як форми-вічнозелене кохання. До речі, традиція одягати на палець обраниці обручальне колечко тягнеться з давнього Єгипту. У той час наречені ходили в колечках плетених з тростини або якихось інших рослин. Такі колечка швидко зношувалися і вимагали заміни час від часу. Використовувати  матеріал для обручок стали в Римській імперії і заодно з'явилося поняття-протяжності заміжжя. Сьогодні перевага віддається золоту, з його поєднанням неперехідної вартості й міцності.

Безіменний палець

Якщо вірити стародавнім людям, то саме через безіменний палець проходить жилка, яка веде прямо до серця. Таким чином, кільце на безіменному пальці символізує щирість відносин і прихильність один одному. Хоча медики дане повір'я і розвіяли, але традиція все одно живе. У Середньовічні часи у нареченого було для нареченої цілих три кільця, які символізували Отця, Сина і Святого духа. Згодом кількість кілець скорочувалася і, врешті-решт, залишилося лише одне, яке прийнято одягати на безіменний палець правої руки, хоча в деяких країнах його носять на лівій руці. А в деяких країнах Європи обручку носять на лівій руці перед заміжжям, а під час самого одруження воно перекочовує на праву і стає весільною обручкою. До речі, в ранні "варварські" часи, коли практикувалося "одруження великого гаманця" і існував так званий выкуп невесты, обручка мала кілька значень. По-перше, вона була деякою заставою, що сплачували за обраницю, і, по-друге, служила символом благочестивих намірів нареченого. Алмаз був вперше знайдений в середньовіччі в Італії і став алегорією "кохання до гробу". 

  Передати наречену нареченому

У не такі вже й далекі часи, коли жінка володіла значно меншими правами і свободами наречена в прямому сенсі цього слова передавалася нареченому батьком дівчини і нерідко в обмін на гроші. Як відгомін тих часів залишилося схвалення союзу молодих з побажанням довгих років щасливого життя. Наприклад, на Русі наречена виводилася і передавалася нареченому при великому скупченні народу і в урочистій обстановці. Дія відбувалася в центрі хати. Право на наречену наречений отримував після того, як символічно ставав їй на ногу. 
Традиція перенести молоду дружину через поріг будинку має дуже давні і глибокі коріння. Вважалася, що духи колишньої родини нареченої слідували за нею. Тому, щоб за нареченою в будинок не проникли сторонні духи, що можуть чимось нашкодити молодій сім'ї, обраницю слід було обов'язково перенести через поріг нового будинку, що б духи її втратили з поля зору. На новому місці дружина повинна була першим ділом обійти навколо печі й доторкнутися до неї, щоб у будинку її визнали повноправною господинею. У смутні часи, коли були в ходу насильницькі шлюби і викрадення, наречена найчастіше вступала в оселю пристрасного нареченого аж ніяк не з власної волі. З цієї причини її в більшості випадків волоком перетягували чи все ж таки переносили через поріг, як правило, в стані напівнепритомності. 

Весільний торт (пиріг

Торти і солодкі пироги стали незмінним продуктом весільного столу ще з часів Римської епохи. Правда, це не завжди був м'який солодкий пиріг, а частіше простий хліб, який заломлюється над головою наречених. Але це дійство мало свій сенс і символізувало родючість. Адже готувався хлібець з пшениці, і гості підбирали крихти на щастя. У Середні віки зародилася традиція - цілуватися молодим над невеликими тартинками. А ось пишним тортом хлібці стали ще дуже не скоро. 

З давніх часів людина свій настрій співвідносила з різними квітами. Троянда як символ кохання, лілія-доброчесність і так далі. Торкнулося це і весільних традицій. Наприклад, у древній Греції нареченій належало носити плющ як символ вічного кохання. У ще більш ранній час первісності, коли особливо сильні були страхи, і люди вірили в існування злих духів, на наречену надівався вінок з огидно пахнучих рослин. Вважалося, що це вірний засіб відвернути нечисту силу. Взагалі, духів прагнули всіляко обдурити, тому, чим більш непомітно вели себе наречені під час весілля, тим більше шансів було впоратися з цим завданням. 

Біле плаття 

Білий колір став символом веселого святкування ще в давньоримську епоху і закріпився в християнській традиції. Також з ранніх пір і до цього дня цей колір означає чистоту і непорочність. А чи відомо вам, що для європейців білий колір увійшов у моду з легкої руки королеви Вікторії, яка на своє весілля вибрала саме його, щоб підкреслити своє становище, а заодно і завидний статус.

Медовий місяць

Як ви думаєте звідки взялося таке солодке у всіх сенсах словосполучення "медовий місяць". Є думка, що зародилося воно в ті давні часи, коли шлюби не укладалися за згодою обох  сторін. Викрадення нареченої було поширеною справою. Викрадену дівчину відвезли в потаємне місце, де б молодих не змогли потурбувати розгнівані родичі коханої. І в той час як місяць проходив всі фази (близько 30 днів), парочка ховалися від переслідувачів і пила відвар, настояний на меді. У разі, якщо молода все ще не втратила норовистість, її відваром поїли насильно. Що й дало назву місяця після весілля.

завантаження...
 

Популярні традиції

Весільні обряди. Сватання на Україні

Час не стоїть на місці. Традиції, що складалися століття­ми, зазнають змін, трансформуються або зовсім...

Заручини

"Ой ти, дівчино, зарученая, Чого ти ходиш засмученая?" - співається у відомій народній пісні....

Запросини

Просимо вас, любі, просимо щиренько До нас, молоденьких, та на весіленько. Після виголошення третьої...

Сватання

Посватай мене, козаченьку, в неділю зраненька. Візьми мене за рученьку і назви: миленька. Поєднання...

Коровай на весіллі

Традиція підносити коровай на весілля повелася ще з давніх часів. Якщо сьогодні це частування...

Весільний день

"Весілля, весілля, весілля, весіллю ми раді завжди.  Танцюйте, танцюйте, співайте, старости, дружки і дружби......

Весільні традиції.Частина1

В Україні існують давні весільні традиції, ритуали, обряди, пісні та співанки. Лишень у деяких...

Весільні обряди. Дівич-вечір

На передвесільних вечірках грали, співали, пили чай. Щодня наречений дарував своїй нареченій невеликі подарун­ки....

Весільні традиції.Частина2

В усі часи молоді закохувались, а батьки справляли весілля - подарунок молодим, на згадку...

"Покропи, батеньку, зелен барвінок.."

...щоби з нього сплести мелодій віночок. Вінкоплетення - наше тра­диційне святкування перед весіллям. Цього...

Інтернет магазин