завантаження...

Підводні камені цивільного шлюбу

романтика Відомо, що за громадянський шлюб виступають чоловіки. Побоюючись втратити незалежність, вони розхвалюють «вільні, цивілізовані відносини, прийняті в усьому світі». Жінкам же милий скромний штамп у паспорті. «Та що він змінює?» - Обурено вигукує він. «Мені спокійніше буде» - відповідає вона, не в силах пояснити причин своєї любові до штампів. Винна інтуїція. Жінка, навіть якщо вона абсолютно не знайома з законами, серцем відчуває підступ, прикритий у вільному шлюбі.
Цивільний шлюб народився в Нідерландах у XVI столітті. Люди різних віросповідань не могли обвінчатися і такі спілки узаконювала влада. Сьогодні все навпаки - неоформлений владою шлюб, навіть після вінчання, вважається цивільним.

На Заході цивільний шлюб практикується давно. Останнім часом такі відносини стали популярні і у нас. Все більше пар вважають, що перед РАГСом необхідно пожити разом, придивитися  до майбутнього чоловікова, дружини.
Такі відносини, з одного боку, мають багато плюсів. Свобода - психологічна і документальна, продовження романтичного періоду, можливість легко розлучитися. З іншого боку, цивільний шлюб має під собою гострі підводні камені. І стосуються вони аж ніяк не романтики. Оскільки такий шлюб не визнається законом, у разі «розлучення», співмешканці не мають законних прав на спільне майно. Наприклад, якщо цивільна дружина не працювала, а вела господарство, після розлучення з «чоловіком» вона запросто може опинитися на вулиці. З чим прийшов - з тим і пішов - девіз цивільного шлюбу. Причому чоловіки в таких «розлученнях», як правило, не страждають. Саме вони заробляють гроші, на них оформляються спільна власність, житло і т.д. Недарма вони так борються за свободу від штампів! Жінка залишається не при справах.

На Заході цивільний шлюб - поняття правове. У Штатах, жінка, що опинилася в подібній ситуації, може подати позов про визнання співжиття шлюбом. Довівши факти тривалого спільного проживання, появи разом на людях, статевих відносин, вона отримує права законної дружини. У Домініканській Республіці, якщо люди жили разом більше 4 років, вони мають право на спільне майно як подружжя. А у Франції співмешканці можуть укласти пакт громадянської солідарності, в якому визначаються майнові відносини.
А що ж у нас? У випадку з офіційним шлюбом все ясно. Сімейний кодекс захищає подружжя і у випадку розлучення обоє отримують половину майна. Що ж робити у випадку з браком неофіційними? Чи можна буде оформити шлюбний договір?
Ні, тому  що укласти шлюбний договір може тільки законне подружжя. Навіть у разі підписання документа до весілля, він вступить в силу тільки в момент проставлення штампу в паспорті. Цивільні ж подружжя укласти шлюбний контракт не мають права.
Вже давно ходять чутки про те, що депутати виношують ідею про закон, який визнавав би статус цивільного шлюбу. Але поки вона не втілилася у життя, юристи радять наступне.
Якщо цивільним подружжям є що ділити у випадку розлучення, то слід подбати про це заздалегідь. А саме - вести докладну бухгалтерію, фіксувати всі витрати, покупки. Спільне майно краще оформляти в часткову або спільну власність. У цьому випадку є шанс відсудити своє. Тих же, хто знехтує цими порадами і після «розлучення» спробує довести свої права на майно, швидше за все, чекає розчарування.
Як бачите, інтуїція жінок не обманює. Цивільний шлюб має таки великий підступ. І штамп у паспорті набагато надійніший!
А тепер кілька порад для тих, хто хоче з цивільної дружини перетворитися на офіційну. Для початку визначимо ваші шанси на перемогу.
Ситуація перша: ви живете разом менше чотирьох років.
Ця ситуація найбільш виграшна з точки зору психологів. У вас найбільші шанси почути марш Мендельсона. По-перше, тому, що перша закоханість ще жива, а перший час притирання ви благополучно минули, тим самим довівши, що цілком можете існувати на одній території. Сміливо приступайте до обробки громадянського чоловіка на предмет оформлення відносин. Це дуже вдалий момент - чоловік розуміє, що знайшов свою єдину, переконався, що жити вдвох цілком зручно, і при цьому не розгубив романтичних настроїв. У вас всі шанси стати дружиною!
Ситуація друга: ви живете більше чотирьох років і дітей у вас немає.
Саме на цьому терміні, на думку психологів, починаються перші розчарування і пізнавання один одного «в реальному світі». Простіше кажучи, з очей падають рожеві окуляри і ви бачите чоловіка у всій красі. Як правило, жінки, більш тверезо сприймають світ, як і раніше хочуть заміж. У чоловіків все по - іншому. На цьому «етапі» вам буде вже набагато складніше переконати громадянського чоловіка оформити шлюб. Він вже живе з вами і має все, що хоче - улюблену жінку поруч, облаштований нею побут і ... чистий паспорт. Саме зараз починаються вічні суперечки на тему: «Люба, ну що тобі дасть цей штамп?» Шанси у вас є, але доведеться попотіти.
Ситуація третя: ви живете давно і у вас є діти.
В принципі, вам наші поради не потрібні. Це ваш свідомий вибір і, напевно, ви вже зійшлися в думці з чоловіком, що «штамп нічого не дає». На цьому «етапі» жінка переконує себе в користі вільного шлюбу і навіть намагається її пропагувати. Це свого роду захисна реакція психіки. Шансів створити офіційний шлюб практично немає - через відсутність бажання обох сторін.
Тепер, коли ми визначилися з шансами на оформлення офіційного шлюбу, перейдемо до практичних порад. Отже, що ж робити, якщо ви марите про плаття, фату і весільний букет, а чоловік вам твердить про переваги цивільного шлюбу?
Залежно від характеру вашого обранця вибирайте правильну тактику:
*
Чоловіка з м'яким характером можна пройняти сльозами, мрійливими розмовами про медовий місяць.
*
Дружині з логічним складом розуму можна розкласти все по поличках. Дайте йому почитати вищевикладену статтю. Скажіть, що хочете відчувати себе захищеною. Чоловіки люблять ставати на захист слабких жінок.
*
Людині, стурбованій думкою навколишніх, можна взяти саме цим, - що скаже рідня, знайомі, колеги? До речі, кар'єра більш успішна у одружених чоловіків і їх охоче беруть на роботу. Адже наявність штампа говорить про вміння нести відповідальність за інших. Чим не аргумент?
Звичайно, майнове питання, порушене в статті - штука дуже делікатна, і треба володіти незвичайною делікатністю, щоб не потрапити в незручне становище, обговорюючи його з чоловіком. Але ж на те ми і жінки! Скажіть йому, що сильно його любите, що хочете носити його прізвище, народжувати від нього дітей. Так, один з дієвих способів змусити чоловіка одружуватися - відмовитися народжувати до оформлення шлюбу. Так і скажіть - не хочу, щоб мої діти були незаконородженими! Ось така я несучасна, і крапка. Будь-який нормальний чоловік хоче в шлюбі дітей. Якщо ваш не такий, варто задуматися, чи правильний ви зробили вибір.
Якщо дитина вже є, доводиться набагато складніше. Тому що вам крити нічим - ви вже віддали чоловікові все, що могли. Втім, багато "цивільних" батьків після народження первістка погоджуються на штамп у паспорті. Головне, знову ж таки, не втратити час, коли новоявлений татусь зворушений. Ви можете пояснити, що майбутня процедура усиновлення власної дитини - чисте божевілля - і під цю справу отримати заповітний штамп.
Якщо ваш громадянський чоловік не відмовляється одружуватися, а просто водить вас за ніс порожніми обіцянками, відкладаючи штамп на туманне майбутнє - а це улюблена чоловіча тактика - не впадайте у відчай. Вам на допомогу можуть прийти родичі чоловіка. Так-так, з майбутньою ріднею краще відразу завести дружні відносини. Якщо ви зумієте привернути до себе свекруху, будьте впевнені, вона зробить все, щоб її син одружився на вас. Тим більше, якщо ви натякнете на те, що дуже хочете, але не можете народити незаконороджених онуків. Під тиском двох улюблених жінок фортеця чоловічої незалежності напевно впаде.
Якщо ж з ріднею вам не пощастило, або чоловік виявився на рідкість впертим, і ні в яку не погоджується одружитися, варто згадати про філософію. Адже нічого на цьому світі не відбувається випадково. І якщо ваш шлюб ніяк не оформлюється, може, це на краще? Може, доля приготувала вам іншого чоловіка, і поки ви тут б'єтеся за штамп, ваша половинка шукає вас по світу? До речі, навіть якщо ви і не філософ, потрібно поділитися цими роздумами з чоловіком. Розкажіть йому історію про подругу, яка жила в цивільному шлюбі, і славу Богу, що не одружилися, тому що одного разу полюбила по-справжньому ... На чоловіків подібні історії діють як нашатир. Тому що не дивлячись на «вільний шлюб» чоловіки залишаються власниками.
У тому, щоб придивитися один одного у цивільному шлюбі, немає нічого поганого. Це навіть зміцнить ваш союз, якщо з самого початку діяти розумно. Перш, ніж ви погодитеся «пожити разом», обговоріть терміни. Домовтеся з самого початку, що якщо все піде добре, ви одружитеся через півроку, наприклад. У цьому випадку у вас буде козир у вигляді чесного чоловічого слова. І не треба думати, що розмови про весілля відлякують чоловіків. Так, вони ставляться до них з обережністю, така вже натура, але погоджуючись на спільне проживання, будь-який чоловік розуміє, що йде на створення сім'ї - нехай поки що і неофіційної - так що сміливо заявляйте про своє бажання змінити прізвище через певний термін. Удачі!

Замітка: Безкоштовна професійна допомога по вибору яхти та катера. Якби Генрі Форд займався продажем яхт, він би сказав: " Я вам продам яхту, але тільки якщо яхту вашої мрії "

завантаження...
 

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...

Інтернет магазин