завантаження...

Пробний шлюб. Основи

пробний шлюбОкремою графою слід виділити пробний шлюб. Теоретич­но пробний шлюб можна зарахувати до категорії громадян­ського шлюбу в сучасному його розумінні. Однак відмінністю пробного шлюбу є те, що згодом пара все-таки реєструє свої стосунки або ж розпадається. Кожен із нас знає багато таких прикладів, коли й звичайні, і дуже відомі люди цілком обхо­дяться без офіційного шлюбу. Так що ж таке пробний шлюб, які в нього плюси й мінуси?

Пара живе разом, господарює й виховує дітей, не зв'язую­чи себе державною реєстрацією шлюбу.

У наші дні, коли сімейний уклад не обмежений суворими рамками релігійної, суспільної (та й будь-якої іншої) моралі, багато пар вирішують перевірити свої почуття. Вони говорять: «Поживемо разом, а якщо не сподобається — розбіжимося без сварок і дурних претензій!» Партнери намагаються побуду­вати нормальні стосунки в такому пробному шлюбі з можли­вим узаконюванням стосунків надалі. Але якщо щось піде не так, то експеримент можна й припинити.

На вигляд дуже навіть цікава «угода». Це ніби сходити за Разовим абонементом на тренування. Якщо сподобається, хо­дитимеш увесь час. А якщо вже ви не підійшли одне одному, то залишаться лише спогади про невдалу спробу.

А тепер давайте більш детально проаналізуємо ситуацію.

Які аргументи використовували б прихильники:

- Бути майже заміжньою або майже одруженим дуже зручно. Вам не потрібно щодня бігати на побачення, шукати час і місце для здійснення еротичних фантазій. Ви можете перевірити, наскільки ви підходите одне одному не тільки в романтичних мріях, але й у суворих побутових ситуаціях. Головне, не забувайте піклуватися одне про одного у всіх зна­ченнях цього слова. Наприклад, запобігання небажаній вагіт­ності — турбота двох. І якщо ваш партнер не бажає користу­ватися контрацептивами, змушує вас залишатися із цією проблемою наодинці, серйозно подумайте про продовження вашого пробного шлюбу.

- У вас з'являються спільні інтереси. Ви разом учитеся жити, працювати, відпочивати, розважатися.

- Залишається можливість заводити нові знайомства (щоправда, не завжди).

- Можете пограти в «справжніх» чоловіка й дружину, розподіляючи ролі й, відповідно, господарські справи між собою.

- У випадку припинення пробного шлюбу спрощується процедура поділу спільно нажитого майна, а особисте майно кожного взагалі залишається недоторканним.

- У період пробного шлюбу пристрасні стосунки можуть змінитися більш спокійними й стабільними. На основі вис­новків про таку стійку любов можна будувати щасливу ро­дину.

- І наостанок. З досліджень психологів випливає, що ба­гато людей після одруження різко змінюються — менше піклуються про чоловіка чи жінку, менше стежать за собою. У пробному ж шлюбі з'являється можливість перетворити спільні вечори на маленькі свята. Романтична вечеря зі свічками, шампанське.

Які аргументи використовували б супротивники:

- Грошей як завжди не вистачає... Ви можете нарівно вкладати гроші в харчування. Але ж необхідно ще безліч різних дрібниць — мило, зубна паста, пральний порошок і т. д. Чоловіки часто не здогадуються, що жінкам потрібно набагато більше грошей. Тому ощадливість одного може бути розцінена-як скнарість, а схильність до марнотратства як щед­рість. Слід знайти компроміс, інакше на щасливе життя не варто сподіватися.

- Виявляється, вона зовсім не вміє готувати навіть най­простішу їжу й прати сорочки, а він не може забити цвях. Вона витрачає всі гроші на спідниці й косметику, унаслідок чого обіди стають дедалі простішими, а він не може полагодити кран. І оптимістичне: «Нічого, прорвемося!» змінюється роз­дратуванням і докорами. Побутові проблеми в родинах чо­ловіка й дружини теж вирішувалися по-різному. У цьому випадку спірні ситуації неминучі, тому що молоді люди до­тримуватимуться своїх сімейних традицій. Краще пізнати одне одного одруженим допоможуть спільні візити до їхніх батьківських родин, щоб побачити партнера в звичній обста­новці. Це допоможе зрозуміти, які природні особливості сі­мейного укладу виявляться прийнятними у вашому сімейно­му житті, а що спільними зусиллями слід викорінити з побуту.

- Ваша «половина» приходить додому утомлена й роз­дратована. В одного з'являється обов'язок утішати й вислу­ховувати, в іншого — звичка скаржитися, а може, і виливати роздратування на партнера. Раніше цього не було. Тому вар­то звикнути до нової ролі психолога.

- Можуть виникнути несподівані психологічні проблеми. Він не приходить вчасно додому. А ви зайвий раз соромитеся зателефонувати на роботу й уточнити час, коли він повернеть­ся. І сидите весь вечір на самоті. Чи не означає це, що він за­лишив за собою право на нові романи?

- Можете утомитися морально. Він уважає вас своєю власністю, а ви не маєте на нього ні найменшого права. Варто тільки пред'явити яку-небудь претензію, як він відразу на­сторожується, начебто ви зазіхаєте на його волю.

У ваших родинах така вільність, як пробний шлюб, може Детально досліджуватися батьками й знайомими, обговорюва­тися. Друзі можуть з інтересом спостерігати, чим же це закін­читься, лізти зі своїми зауваженнями й порадами. У таких Умовах пара може відчувати себе дуже дискомфортно.

Можуть виникнути інші юридичні й соціальні склад­ності різного характеру, наприклад при народженні дитини.

Підіб'ємо підсумок нашого дослідження питання. Загс вирішує лише юридичні й почасти економічні проблеми, але більша частина перерахованих «проти» не залежить від Палацу одружень. Саме тут і повинне висловити свою думку справжнє кохання.

Замітка: Український стоматологический форум саме для вас. Різноманітні теми, поради та спілкування форумчан.

завантаження...
 

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...

Інтернет магазин