завантаження...

Ще трішки про вибір та знайомство

вибір і знайомствоМи так багато уваги приділили обличчям — але ж є ще й інші частини тіла, не менш привабливі. Припустимо, комусь подобаються тоненькі, тендітні жінки, хтось віддає перевагу дамам з переконливими рубенсівськими формами. Але й тих, й інших об'єднує одна універсальна ознака краси: індекс талії й стегон. Якщо ви хочете визначити свій індекс, то вам потрібно виміряти талію в найвужчому місці, стегна — у найширшому. А потім талію "розділити" на стегна. У середньому, у жінок ці показники коливаються від 0,67 до 0,8, у чоловіків — від 0,8 до 1.
 Закономірність така: чим менший у жінки індекс талії та стегон, тим привабливішою вона здається чоловікам. У свою чергу, жінкам більше подобаються чоловіки з індексом від 0,9 до одиниці. І все тому, що тонка талія й пишні стегна в жінок і міцний торс у сполученні з вузькими стегнами в чоловіків — ознаки гарного репродуктивного здоров'я: "стратегічні запаси" нижче талії утворюються під дією жіночих статевих гормонів, а от чоловічі гормони змушують відкладати жир переважно на талії. Ми думаємо: "Ах, яка гарна фігура!" А насправді це наші древні генетичні програми говорять нам: "Від цієї жінки (чоловіка) можнй одержати здорове й численне потомство!"

Якщо ви — дівчина на виданні й у вас ідеальні параметри 90-60-90, то індекс талії й стегон дорівнює 0,67. Чудово! Але якщо ваша талія обсягом у метр, а трохи нижче красується розкішна попа в півтора метра обхватом (причому так, що на поперек можна склянку поставити!), то ваш індекс... теж 0,67! А отже, немає причин хвилюватися: на рівні інстинктів більшості чоловіків ви здаєтеся настільки ж привабливою, як і модельна красуня.
 Хто кого обирає? Чомусь прийнято вважати, що на "шлюбному ринку" жінки займають, так би мовити, пасивну позицію. Ніби на танцях у сільському клубі: стоять панянки під стінкою і чекають — вибере їх хто-небудь із потенційних залицяльників чи ні. Є гарна новина для дівчат: насправді це не так!
 Прийнято вважати, що наука етологія займається, насемперед, вивченням інстинктів і поводженням тварин. Анатолій Протопопов, російський учений-етолог, який написав книгу "Трактат про любов, як її розуміє моторошний зануда", зробив спробу проаналізувати з погляду етолога шлюбне поводження людини. Книжка вийшла цікавою, але зроблені Протопоповим висновки багатьом чоловікам чомусь здаються образливими. Наприклад, такий: чоловіки можуть закохуватися, шукати, завойовувати партнерок. Але, всупереч розхожому погляду, головний вибір роблять не вони, а жінки. Власне, ідею статевого добору висунув ще Дарвін. Суть її полягає в тому, що самки.— істоти набагато цінніші для біологічного виду загалом, тому саме вони вирішують: хто із самців кращий, а отже, гідний дати потомство. Звідси — різниця в базових стратегіях шлюбного поводження самців і самок: якщо завдання перших якомога ширше "розкидати" свій генетичний матеріал, то для других головне — якість цього матеріалу. Стосовно людини можна сказати, що чоловіки вирізняються більшою нерозбірливістю у стосунках і м'якшими критеріями вибору. Щоправда, жінки теж прагнуть до того, щоб подобатися якомога більшій кількості людей протилежної статі. Але завдання тут інше: забезпечити собі якомога більше претендентів, щоб уже з них обирати найбільш гідного.
 Намагаючись пояснити роль інстинктів у справі вибору шлюбного партнера, Анатолій Протопопов у своїй книзі опирається на два базові поняття: ранговий потенціал (упевненість у власній перевазі й готовність відстоювати свою першість у внутрішньовидовій конкуренції) і примативність (готовність дотримуватися первісних інстинктів, навіть якщо вони суперечать культурним нормам). У зграях тварин, наприклад, існує сувора ієрархія: головний самець називається "альфа" — першою літерою грецького алфавіту, другий за значенням — "бета" і так далі. Але альфа-, бета-, гамма-особини (аж до омеги) є не тільки в якій-не- будь мавпячій череді. Такий розподіл, на жаль, спостерігається й у людському суспільстві — подобається це комусь чи ні, але проти природи не підеш. Причому ранговий потенціал на дві третини дається людині при народженні й лише на третину формується умовами виховання.
 Коли первісні інстинкти втручаються в людські стосунки — особливо страждають жінки: розумом вони усвідомлюють, що кращим супутником життя й батьком її дітей буде витончена, делікатна, культурна людина. Але інстинкти штовхають її в обійми альфа-самця, який часто виявляється просто грубою, нахабною й самовпевненою особою. 
Один із найпарадоксальніших висновків "Трактату": одруження з кохання — крок непередбачений і навіть небезпечний, а дотримання інстинктів суперечить ідеалам моногамної родини. Обираючи партнера для шлюбу, краще дотримуватися не інстинктів, а доводів розуму.

завантаження...
 

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...

Інтернет магазин