завантаження...

Статистичні дані щодо критеріїв вибору других половинок

весілляСтатистичні дані свідчать про те, що дуже часто в шлюб вступають протилежності. Пригадайте закони фізики: однаково заряджені частки відштовхуються одна від одної, а різнозаряджені — притягаються. Тобто високі, солідні чоловіки віддають перевагу мініатюрним жінкам. Багато повних чоловіків невисокого зросту шукають для себе жінку високу і струнку, а худі віддають перевагу гладким, що вирують життєвою енергією й випромінюють упевненість у собі. Жінки міцної статури нерідко ставлять собі за мету знайти чоловіка стрункого й одночасно активного й фізично кремезого.
Парадокс? Ні! Пояснення — знову у фізіології. «Нестандартна» людина підсвідомо намагається «урівноважити» зовнішній вигляд майбутнього покоління за рахунок партнера.

Але подібність чоловіка й жінки також відіграє важливу роль при виборі майбутнього чоловіка. Дані досліджень свідчать, що чоловік і дружина схожі зовні в 20 % випадків, а близькі рисами характеру — в 40 %. Тобто кожний з партнерів намагається знайти свою другу половинку й разом з нею скласти єдине ціле.

На думку психологів, найчастіше під час вибору свого майбутнього чоловіка дівчата віддають перевагу тому, хто, як їм здається, найбільше схожий на «образ чоловіка» її дитинства, що формується у віці приблизно від 5 до 8 років і складається зазвичай з рис чоловіків, яких вона найчастіше бачить у цей період часу. Як правило, це батько, брат або дідусь. При цьому зовсім необов'язково, щоб ці люди мали ідеальні якості.Така сама ситуація й у чоловіків. Як з'ясувалося, більшість із них намагаються побачити в особі дружини свою маму.На вибір супутника життя більшою або меншою мірою впливає також суспільне визнання партнера.Так, наприклад, сьогодні у моді худенькі й стрункі жінки, яким і віддають перевагу багато чоловіків.
А от у недавньому минулому, в основному в селах, гарною й завидною нареченою вважалася повна, велика, сильна дівчина. Це пояснювалося знову ж таки боротьбою за існування: сильна господиня могла легко виконувати будь- яку роботу, народжувати здорових дітей, легко переносити всі злидні селянського життя.

вибір чоловіківПривертає увагу також такий критерій, як вік майбутнього чоловіка. Так, наприклад, одні чоловіки (переважно віком ближче до сорока років) воліють мати дружину набагато молодшу за себе, інші ж (в основному це молоді люди віком 20-25 років) обирають жінок років на 10-15 старших за себе, які мають великий життєвий досвід. Жінкам часто подобаються чоловіки, які старші за них. Уважається, що такі чоловіки серйозніші й надійніші в сімейному житті. На жаль, очікування не завжди виправдовується. Зрілий чоловік гарно залицяється, з ним цікаво спілкуватися, і жінка, зачарована галантним ставленням, вирішує з'єднати з ним свою долю. Але якщо різниця у віці між одруженими дуже велика, то жінці просто може не вистачати повноцінного фізичного або духовного спілкування. У цьому випадку вона або почне зраджувати чоловіка, або вирішить розірвати шлюб. Але, за даними, статистики, все-таки в більшості родин одружені приблизно однакового віку або різниця не така вже й значна.

Добре, якщо майбутні чоловік і дружина мають спільні інтереси. Надалі це дає можливість разом проводити дозвілля, сприяючи згуртуванню й збереженню родини. Вважається сприятливим також, якщо партнерка виявляє цікавість до пристрастей і захоплень майбутнього чоловіка. Напевно більшості чоловіків буде приємно, якщо під час телевізійної трансляції футболу його кохана не почне чергову істерику, а сяде на дивані поруч із ним і підтримуватиме його команду або навіть наважиться піти разом із ним на стадіон. Та й жінка не залишить без уваги ретельність свого благовірного, якщо він, наприклад, придбає квитки на прем'єру спектаклю за участю її улюблених акторів.
Нерідко шлюби укладаються між представниками однієї або суміжних професій. Уважається, що люди, які присвятили себе одній справі, легше знайдуть у родині спільну мову. Такі шлюби практикуються в основному серед людей мистецтва й науки.

Пристрасті й звички людини теж впливають на рішення про створення родини. Наприклад, гурман може з'єднати свою долю з тим, хто добре готує.
Важливу роль у шлюбі відіграє статеве життя, але вибір чоловіка тільки за сексуальною привабливістю не обіцяє нічого доброго.. Такий шлюб через психологічні й духовні розходження людей не забезпечує можливості «багатоканальних зв'язків» і згодом може призвести до болісної самітності вдвох.
При великій різниці в інтелектуальному розвитку також можуть виникнути проблеми з міцністю шлюбу, тому що згодом менш освіченому чоловікові дедалі важче буде зберегти інтерес до себе й повагу з боку своєї другої половинки.

вибір жінокБагато дівчат запевняють, що вони найбільше цінують у майбутніх обранцях інтелігентність, нерідко випускаючи з уваги ту обставину, що інтелігентному юнакові буває важко дати відсіч хамові, грубіянові, скрутити руки хуліганові. Його шокує чужа брутальність» і через неможливість підняти руку, підвищити голос на іншу людину він уникає відкритої сутички із супротивником. І... не¬рідко втрачає гідність в очах подруги, тому що їй потрібний не тільки дотепний співрозмовник, але й захисник для неї й майбутнього потомства.
Ті, хто бере шлюб, також повинні бути поінформовані про здоров'я один одного. Наявні захворювання як в чоловіка, так і в жінки можуть стати перешкодою до статевого акту, дітонародження або можуть призвести до нездатності мати здорове потомство. Особливо це стосується захворювань крові, венеричних, серцево-судинних захворювань, численних форм душевних хвороб, туберкульозу, алкоголізму й наркоманії. Якщо ви заздалегідь поговорите на цю тему, то уникнете багатьох неприємностей, у тому числі й розладів в сімейному житті.
Однією з найперших умов сімейного добробуту є тверезість майбутнього чоловіка. Але більшість дівчат ставлять цю проблему майже на останнє місце. Хоча це абсолютно неправильно. Потяг до чарки — це не тільки переконлива ознака слабкості, незрілості характеру, але й надійна доріжка до повної деформації особистості. Адже горілка згодом зруйнує й зітре всі привабливі риси обранця. І дружина зустрінеться віч-на-віч із істотою зовсім іншої суті, ніж та, за яку вона виходила заміж.
Що ж до юнаків, то вони здебільшого не хотіли б мати дружину, яка палить або, тим більше, випиває. Але не секрет, що саме така дівчина скоріше зверне на себе увагу хлопців, ніж скромниця. Сигарета або чарка сприймаються як свого роду знак сміливості, незалежності. Часом молоді люди забувають, що ці звички зовсім не потрібні для сімейного життя.
У середні віки буквально з народження людини батьки будували плани щодо її майбутнього, у тому числі обирали для неї супутника життя. Кажучи простими словами, батьки хлопчика укладали свого роду контракт із батьками дівчинки, керуючись міркуваннями матеріального й соціального характеру. І коли діти виростали, то брали шлюб на умовах, вигідних для себе й для своїх батьків.
Подібні шлюби вважалися традицією, що переходить із роду в рід, з покоління в покоління. Позитивний бік таких шлюбів був у тому, що чоловік і дружина, а також і родичі кожного з них належали до одного певного стану, мали спільні інтереси й цілі в житті, однакову освіту й статус у суспільстві.
Натомість у сучасному світі молоді люди найчастіше не покладаються на своїх батьків і воліють вибирати супутника життя самостійно, керуючись власними життєвими принципами.
Однак досить часто укладаються поспішні шлюби, коли двоє людей, добре не пізнавши один одного, піддавшись почуттям, вирішують одружитися. Зрозуміло, у цьому випадку основною причиною прийняття такого рішення є захопленість або закоханість. На жаль, не беруться до уваги риси характеру майбутнього супутника життя, його матеріальне становище, освітній рівень тощо. Найчастіше такі шлюби дуже швидко розпадаються, і молоді люди розходяться з образою, а іноді й з ненавистю в душі.
Після невдалих шлюбів критерії вибору партнера, як правило, кардинально змінюються. Набравшись гіркого досвіду, людина стає більш причепливою, вона звертає увагу вже не тільки на зовнішні дані (проте вони все-таки беруться до розрахунку і займають далеко не останнє місце), але й на особистісні якості претендента. Крім того, більшість, причому як жінки, так і чоловіки, бояться зробити повторний крок, приховавши в душі образу на долю, ненависть до свого колишнього чоловіка й страх повторити помилку й знову опинитися біля розбитого корита.
Критерії вибору партнера для шлюбу відрізняються в людей різного матеріального статку. У заможних людей одні вимоги, у малозабезпечених - інші. При цьому фінансово незалежна людина може вибрати супутника життя як рівного з нею за матеріальним статком, так і, навпаки, з нижчим статком. Це обумовлено різними причинами. Юнак або дівчина, що виросли в заможній родині й звикли до забезпеченого життя з дитинства, звичайно ж, віддадуть перевагу партнеру, що належить до тієї ж соціальної верстви.
Якщо ж чоловік або жінка досягли своєї матеріальної незалежності самостійно, то їхній вибір ґрунтується на інших принципах. Для жінок, як правило, не має великого значення, наскільки забезпечений майбутній чоловік. Більшість представників сильної половини людства з цієї категорії вибирають супутницю життя серед тих верств населення, які не належать до заможних, щоб майбутня дружина в матеріальному плані перебувала в повній залежності від нього й не висувала до нього завищених вимог. Таким чоловікам потрібна або прекрасна домогосподарка, скоріше домробітниця, ніж дружина, або «іграшка», з якою можна було б з'явитися у вищому світі на заздрість друзям.
Серед представників різних країн також існують свої критерії вибору супутника життя.У мусульманських країнах чоловіки дотримуються такого погляду: дружина повинна бути молодою і здоровою, щоб народити численне й здорове потомство; їй слід бути скромною, щоб не викликати зайвої уваги сторонніх чоловіків; вона повинна бути витривалою і роботящою, а також покірною й відданою чоловікові. Тільки в цьому випадку чоловік буде користуватися повагою оточуючих. Тому вибір підходящої супутниці життя, що відповідає всім вимогам, уважається справою честі.
Саме мусульмани зберегли до нашого часу традицію, коли батьки укладають шлюби своїх дітей без їх відома й тим більше згоди. Крім того, батьки можуть вигнати сина з будинку із дружиною, якщо він, всупереч батьківській волі, одружився не з тією дівчиною, а на всій родині лежатиме ганьба, тому що він порушив договір, укладений його батьками.
У Сполучених Штатах Америки й у багатьох європейських країнах чоловіки зараз віддають перевагу не молоденьким недосвідченим дівчаткам, а жінкам (після 25 років), що мають освіту й більш-менш престижну й високооплачувану роботу. Чоловік не має наміру витрачати гроші на освіту своєї дружини й утримувати її, тому сучасні чоловіки намагаються вибирати дружину, яка досить міцно стоїть на ногах і має стабільний дохід.
Так, більшість чоловіків упокорилася з тим, що жінки стали на одну сходинку з ними, причому комусь навіть подобається, якщо дружина заробляє нарівні з ним або навіть більше за нього, займає вищу посаду. Але все-таки закономірність, закладена ще з первісних часів, — чоловік — голова родини, і саме він повинен займатися її забезпеченням — зберегла свою силу.
Так, у СІЛА і Європі дедалі частіше укладаються міжнародні шлюби, причому чоловіки воліють брати дружин з тих країн, де ще збереглися «патріархальні» погляди на сімейні стосунки, у тому числі із країн СНД.
Як кажуть, скільки людей, стільки й думок. Різні групи людей, залежно від свого походження, соціального статусу, національності й багатьох інших факторів, дотримуються різних поглядів на вибір майбутнього супутника життя, але об'єднує їх всіх одне — найщасливіші й найбільш вдалі шлюби у всіх країнах і за всіх часів укладалися й будуть укладатися тільки тоді, коли дві половинки одного цілого нарешті знайдуть один одного. І тоді ні забобони, ні які-небудь інші життєві фактори не зможуть вплинути на щастя й добробут такої родини. Адже не дарма кажуть, що шлюби укладаються на небесах, а на землі людей вінчає воля випадку. Часом трапляється так, що люди, всупереч своїм поглядам і принципам, роблять вибір, абсолютно невластивий їм. Але, як не дивно, саме цей вибір і виявляється правильним.

Цікаво знати: Відкрий для себе самі красиві  та цікаві міста України та світу. Серед них Париж, Венеція та  Стамбул фото.

завантаження...
 

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...

Інтернет магазин