завантаження...

Вибір і знайомство

вибір і знайомствоВибір шлюбного партнера — це, без перебільшення, головне рішення, яке нам доводиться приймати.
"Добре б вийти заміж за високого брюнета із синіми очима, який працює в банку", — думає дівчина. І йде під вінець із гладкуватим, лисуватим, але надзвичайно чарівним чоловіком. Власником банку.
"Я мрію одружитися із доброю і веселою жінкою, яка любить готувати", — говорить симпатичний дядько. Знаходить саме таку й живе з нею довго й щасливо.
"Моєю нареченою повинна бути натуральна блондинка двадцяти семи років, зріст 172 см, об'єм 90-60-90, юрфак університету, трикімнатна квартира, вікна на південь", — заявляє підтоптаний зморшок. І чекає, коли ж його атакує юрба блондинок-адвокатів, які жадають зв'язати себе з ним узами шлюбу.

Ми можемо вигадувати собі десятки цілком логічних критеріїв вибору партнера й пояснень правильності цього вибору. Потім. Але в перший момент, коли ми бачимо людину, яка підходить саме нам, зробити вибір нас змушує не розум, а якісь древні генетичні програми. У цьому немає нічого дивного. Зрештою, люди як біологічний вид існують уже кілька десятків тисяч років. І тільки за останні п'ять тисяч на нас із вами наріс такий тоне-е-нький "культурний шар". Тому в більш-менш повсякденних справах ми можемо підкорятися винятково вимогам розуму й соціальних норм, але коли мова йде про такі доленосні речі, як продовження роду людського, тут вже ми частіше прислухаємося не до розуму, а до голосу крові. Всі міркування про "примхи кохання" — не що інше, як наші спроби пояснити інстинктивне, генетично запрограмоване поводження за допомогою логічних доводів, соціальних і культурних норм і правил. Це далеко не завжди вдається, особливо коли ці норми вступають у протиріччя з первісними інстинктами. Ось і з'являються на світ прислів'я типу: "Любов зла — полюбиш і...",того, хто тобі начебто зовсім не підходить.
Якщо проаналізувати саме первісні інстинкти, можна знайти пояснення нашому часом дивному і нелогічному любовному шаленству. Перше, на що ми звертаємо увагу, знайомлячись із більш-менш підходящою людиною протилежної статі, — це зовнішність. Здавалося б, у різні епохи й у різних народів існували свої, часом дуже відмінні критерії краси. Але, незважаючи на розходження культурних традицій, особистих пристрастей і смаків, існують певні універсальні критерії краси, які однакові й у витонченого шанувальника струнких моделей, і в простого селянина, що мріє про вгодовану красуню. Які?
Насамперед — симетричність. У чому ж її привабливість? А ось у чому: виявляється, якби процес поділу заплідненої яйцеклітини й розвитку зародка протікав ідеально, то ми б і народжувалися на світ абсолютно здоровими (і симетричними!) істотами. Але, на жаль, під час внут-рішньоутробного розвитку трапляються всілякі збої — і симетрія порушується. Тобто симетричність людського тіла — надійний показник того, що ця людина є носієм доброї спадковості. Щоправда, є один нюанс: чоловіки більш причепливо оцінюють симетричність жіночого обличчя й тіла. У самих чоловіків допускається певна асиметричність: справа в тому, що під дією чоловічих гормонів (які починають вироблятися в хлопчиків ще в період внутрішньоутробного розвитку) симетричність трохи порушується. Але ж високий рівень чоловічих гормонів у крові гарантує чоловічу спроможність. Суб'єктивно це проявляється в тому, що більшість жінок, які ніколи навіть не чули слово "гормони", вважають, що, наприклад, кривуватий ніс, який прикрашає мужню вусату фізіономію, зовсім не псує його власника.
І ще трохи про гормони: естрогени (жіночі статеві гормони) не тільки "відповідають" за здатність зачати, виносити й народити здорову дитину, але й надають жіночому обличчю деякої дитячості. Чоловіки, оцінюючи своїх обраниць, звичайно ж, не просять їх пройти гормональний тест: маленьке акуратне підборіддя, гостренький носик, великі очі й округлі щічки переконують їх у здоров'ї обраниці надійніше за будь-які медичні довідки. А щоб з'ясувати, які чоловічі обличчя більше подобаються жінкам, британські вчені провели цікавий експеримент. Фото одного парубка опрацювали на комп'ютері таким чином, що одержали шість зображень. На трьох — гарненький, круглолиций, трохи жінкоподібний юнак, на інших трьох — дядько із квадратною щелепою, густими бровами, широкими вилицями й потужним носом. Загалом, другий варіант здавався більш привабливим приблизно для 90 жінок. Але є деякі нюанси.. Учені з'ясували цікаву закономірність: виявляється, смаки жінок щодо чоловічої краси змінюються залежно від фаз місячного циклу. У дні найбільш імовірного зачаття їх приваблюють мужні фізіономії, в інший час шанси сподобатися є й у жіночних чоловіків. І все тому, що яскраво виражена мужня зовнішність "сигналізує" про здатність чоловіка зачати дитину, а м'якші риси обличчя говорять про те, що з такої людини скоріше вийде добрий батько. Тому розриваються часом бідні дами між бажанням роздобути якісного самця й прагненням забезпечити собі надійний тил.
Обираючи "об'єкт" для одруження, ми взагалі буваємо іноді досить суперечливі у своїх симпатіях. ви, напевно, звертали увагу на те, що чоловік і дружина часто бувають дуже схожими одне на одного. З іншого боку, люди екзотичної зовнішності (наприклад, представники іншої раси) інтригують і здаються сексуально притягальними. Обидва ці, здавалося б, протилежні бажання мають природне пояснення. Чому нам так подобаються обличчя схожі на наші? А тому, що нам підсвідомо хочеться закріпити в потомстві свій тип зовнішності. З іншого боку, "розведення" генів, уливання "свіжої крові" корисне для виживання людини як біологічного виду — ось і хвилюють європейських чоловіків мініатюрні китаянки, а жінок — здоровенні чорношкірі красені.

Цікаво знати: Професійний свадебный фотограф за доступними цінами саме для вас. Фотографії, особливо, якщо вони є витвором фотомистецтва, дивитися навіть цікавіше, ніж відеоверсію.

завантаження...
 

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...

Інтернет магазин