завантаження...

Як правильно викупити наречену

 нареченаТрадиція викупу нареченої стара, як сам шлюбний ритуал. На сучасному весіллі викуп нареченої - всього лише гра, але колись цей обряд мав на основі дуже серйозний підтекст. Давно наші предки, побоюючись кровозмішання, цілком можливого в середовищі одного племені, вибирали для молодого парубка наречену серед дівчат іншого племені. Найчастіше це сусідня плем'я було якщо й не вороже, то й не зовсім дружнє. 
Тому дістати дівчину з цього племені можна було шляхом або військових дій, або довгих і непростих переговорів, які часто вимагали солідних матеріальних витрат. Сьогодні, звичайно, шлях нареченого до нареченої вже не настільки тернистий, однак звичай викуповувати наречену дійшов до наших днів. 
Власне з цього звичаю і починається сучасне весілля. Викуп нареченої наречений здійснює не поодинці, а разом з свитою (дружиною, як називалися у наших предків супроводжуючі нареченого його товариші-однолітки і родичі). Наречений і його оточення відправляються до будинку, де їх чекає зі своїми родичами наречена. На останніх покладається завдання створити нареченому і його свиті якомога більше перешкод, призвані символізувати труднощі, які долав у давнину юнак, домагаючись своєї обраниці. Якщо родичам і близьким нареченої не лінь проявити фантазію, то на шляху проходження весільного поїзда (автомобільного кортежу) вони можуть спорудити цілі фортеці, які нареченому доведеться взяти за допомогою винахідливості й дотепності. Тому викуп нареченої супроводжується конкурсами, загадками і жартівливими завданнями для нареченого. 

викупЧим викуповують наречену? Зазвичай квітами і солодощами, хоча на деяких весіллях, особливо в селах, як і раніше прийнято викуповувати наречену грошима. Якщо родичам та членам родини нареченої викуп здається недостатньо великим, замість молодої вони виставляють нареченому підроблену наречену, закутану покривалом або покриту великою шаллю. Коли наречений зриває покривало з голови своєї обраниці, під ним виявляється  чоловік або стара. Всі жартують над нареченим, і переговори про викуп тривають. 
Однак зовсім не слід думати, що викуп нареченої вимагає якихось особливих грошових витрат. Звичайно, якщо наречений забезпечений, викупити наречену він може "по-справжньому", запропонувавши її батькам в якості викупу неабияку суму грошей. Частіше ж нареченому досить проявити трохи фантазії і повозитися з клеєм і папером. Гроші, зрозуміло, будуть у такому випадку фальшивими. Їх можна намалювати на великих аркушах паперу або картоні, можна використовувати поширені фантики у вигляді доларів. Зазвичай наречений запитує: 'Віддаєте мені наречену за сто доларів?" "Віддаємо", - відповідають родичі. "Ось вам гроші, я свою справу зробив, ви мені своє слово сказали, а вже якщо гроші вам не сподобаються, не скаржіться". Або так - наречений розкриває перед родичами нареченої рюкзачок або спортивну сумку, набиту намальованими купюрами, на яких проставлено неіснуючі великі номінали. Він пропонує за наречену всі великі  суми, дістаючи і кидаючи до ніг її родичів  намальовані гроші. 
викупЩе оригінальніше, якщо наречений використовує для викупу велику кількість монет. Вони теж можуть бути вирізані з картону, тільки розфарбувати їх потрібно золотистою та срібною фарбою. Можна спеціально купити для цієї мети багато круглих шоколадок-"медальок", обгорнутих в золотаві фантики з фольги. Такий викуп буде виглядати дуже кумедно і ефектно. 
Можна використовувати і справжні монети, особливо, якщо це монети різних країн світу. Слід заздалегідь запозичити їх у тих, у кого збереглася дитяча колекція або у тих, хто часто буває за кордоном. Головне, щоб монеток було багато. Незайвими будуть і паперові купюри різних держав, в тому числі і грошей, які вже вийшли з обігу. Такий викуп наречений починає жартівливою промовою про те, що він обійшов півсвіту, щоб зібрати суму, потрібну для викупу нареченої. 
Подібний розіграш наречений може придумати сам, головне, щоб родичі молодого вчасно зрозуміли суть жарту і підхопили імпровізацію нареченого. 
Після того, як наречений подолає найскладніше з перешкод, йому належить зробити дуже серйозне ритуальне дійство - подарувати нареченій її весільний букет. Замовляють такий букет, як правило, в спеціалізованому квітковому магазині, де досвідчений продавець допоможе його скласти. 
викупОбов'язкова частина традиційного викупу нареченої - відправлення їй вранці нареченим скриньки. Це теж стара традиція слов'янських весіль. Вважалося, що відправленням шкатулки наречений може задобрити наречену і її родичів, тоді церемонія викупу нареченої пройде швидше і від нареченого не зажадають повторного викупу. У скриньку укладаються всілякі дрібниці, які так люблять дівчата: це шпильки, брошки, колечка - зрозуміло, біжутерія повинна бути хоча і недорогою, але старанно підібраною. У скриньку складаються також булавки, які напевно знадобляться нареченій, щоб закріпити яку-небудь деталь весільного вбрання, і, звичайно, солодощі. 
 Коли весільний поїзд молодого наближається до будинку, де його чекає наречена, перш за все його зустрічають діти - як ті, хто буде брати участь в урочистостях, так і просто сусідські дітлахи. Вони шумно вимагають свій власний викуп - солодощі, цукерки, печиво, які друзі молодого можуть кидати прямо з вікон автомобілів. Можуть бути серед солодощів і дрібні гроші. Коли діти починають шумно ділити здобич, наречений вітає батьків та родичів нареченої. 

Цікаво знати: Сценарии выкупов невесты  ви можете знайти на тематичному інтернет сайті. Широкий вибір саме для вас.

завантаження...
 

Популярне для викупу

Сценарії викупу нареченої

1-й варіант Ті, хто зустрічає. (Стоять біля входу до двору або під'їзду. Вхід перев'язаний...

Викуп нареченої

Конкурси для викупу нареченої. Традиція проведення викупу нареченої вирушає своїм корінням в історію слов'янських...

Викуп нареченої - перепони для нареченого

Викуп - це те важлива частина що, збереглася від традиційного весілля, і тому слід...

Як правильно викупити наречену

 Традиція викупу нареченої стара, як сам шлюбний ритуал. На сучасному весіллі викуп нареченої -...

Викуп 100 компліментів

Дуже популярним завданням для нареченого на викуп нареченої є конкурс компліментів. Тому на допомогу...

Викуп нареченої: поради для вас

Традиція викупу нареченої відома здавна. Її шанують не тільки наречені, але ще й гості...

Інтернет магазин