завантаження...

Історія обручок

 обручкиОбручки, є символом вічного кохання і мають найдавніше походження. Обручки це неодмінний атрибут весільного торжества і сьогодні. 

 Слід зазначити, що символом шлюбу колечко було не завжди. Найдавніші згадки про колечка можна знайти в давньоіндійському епосі XI століття до нашої ери. У той час, колечка служили відмітними знаками, власницькими клеймами, а набагато пізніше - символами влади. 

 Можливо, що колечко своїм народженням зобов'язане давньоєгипетській цивілізації - часу, коли декоративно-прикладне мистецтво перетворилося на справжнє мистецтво. Колечка відразу ж стали знаком привілейованого становища. Їх носили ті, кому була дана влада, - фараони. 

 Використання кілець у весільному ритуалі: обмін і носіння, першими застосували єгиптяни. У єгипетських ієрогліфах-картинках коло означає вічність, що і було перенесено на кільця і зробило їх обручками. 

Саме єгиптяни робили золоті каблучки, і обмінювалися ними при укладанні шлюбу. Єгиптяни робили кругле кільце із смужки золота, що символізують вічну вірність і кохання. Вони надягали колечко  на середній палець лівої руки. Вважалося, що саме через цей палець проходить вена, яка веде прямо до серця. 

 Єгиптяни твердо вірили, що якщо кільце надіти на середній палець лівої руки, то можна на все життя утримати кохання у серцях один одного. Ця традиція у східних народів зберігається і зараз. У країнах Європи і в нас обручку носять на безіменному пальці правої руки. 

 Для стародавніх греків кільце було знаком високого станового положення. Таке ж значення кільце мало і на зорі Давньоримської імперії. Пізніше у римлян популярність різного роду прикрас зросла настільки, що кільця стали світськими прикрасами. 

 У I столітті н. е.. по цивільним законам Римської імперії для вступу в шлюб достатньо було усної або письмової угоди двох сторін - нареченого і батьків нареченої. Домовленість закріплювалася в той момент, коли наречений вручав батькам нареченої залізне кільце. З цього моменту дівчина покидала ряди кандидаток в наречені і де-юре отримувала статус дружини. 

Для юриста в Стародавньому Римі договір про укладення шлюбу з врученням кільця мав першорядне значення. Само весільне торжество існувало тільки для того, щоб довести до відома громадськість про те, що двоє тепер будуть одним цілим.

 Римлянки надягали колечко на безіменний палець лівої руки. Часи античної епохи - це часи язичництва, але поступово в Давньоримській імперії та Візантії з'являється все більше прихильників християнської релігії. Християни запозичили античну символіку. Було запозичене у римлян і колечко для нареченої. У IV столітті християнство вже використовувало його як обов'язковий атрибут наречених. До того ж коло як символ нескінченності і вічності має велике значення у християнському вченні. Матеріалізоване втілення символу вічності кола - кільце - придбало у християнських ритуалах важливе смислове навантаження. 

 У IX столітті Папа Римський затвердив використання християнами кілець як символу кохання і єднання душ. Найважливіше для християнина відбувається під склепіннями храму - земного втілення небесного царства. Тільки освячений в церкві союз, а значить, закріплений на небесах, вважається дійсним і розривати його не можна. 

 У XVI столітті в Європі Тридентським собором був введений декрет, який узаконив обмін колечками під час обряду вінчання. Чин вінчання в церковних декретах припускав, що, після того як церковний служитель освятить колечка, молоді повинні обмінятися ними три рази - "в ім'я Отця і Сина і Святого духа" і на знак твердої рішучості назавжди пов'язати свої життя в горі і в радості. 

 Нареченій належало золоте колечко, нареченому - срібне колечко. Але стара традиція заручення теж існувала. У європейських країнах нареченим доводилося купувати обраниці два колечка - одне на заручини, а інше для вінчання в церкві. На підтвердження обіцянки одружитися в день заручин наречений підносив нареченій гарне колечко з дорогоцінним каменем, а для вінчання молоді вибирали кільця поскромніше - церква надмірності не схвалювала. 

 У Росії тільки за Катерини Великої, в 1755 році, Святіший Синод з'єднав обряд обміну колечками - заручення з вінчанням. До цього в день заручин наречений дарував нареченій колечко і шаль, а до вечора надсилав у її будинок для святкової вечірки солодощі і багато пляшок зі спиртним. У багатих будинках влаштовували не вечірку, а великий бал. Пізніше процедуру спростили. 

 Наречений купував колечка і в день вінчання віддавав їх свідкові, який передавав їх священикові. Іноді обручку посилали нареченій перед вінчанням разом з фатою, вінчальними свічками і квітами. Заручини ж, попередній договір про укладення шлюбу, довгий час залишалися вирішальними в народній традиції. Так відбувалося в православній Росії до 1917 року. У Радянській країні "обряд вінчання і заручин" був перенесений з храму в РАГС. 

  Залишився лише православний звичай надягати обручку на безіменний палець правої руки, на відміну від католицького - носити кільце на лівій руці. Ніяких строгих розпоряджень, якою має бути обручка, не існує. Адже обручки стають такими після моменту заручення.

Цікаво знати: Дизайнерські свадебные платья це ексклюзивний товар, який допоможе вам бути неповторною. Колекції весільних та вечірніх суконь виконані у вишуканому класичному стилі, елегантні й неповторні, з високою якістю виконання.

завантаження...
 

Популярне для нареченого

Варіанти гравірування на обручках

На сьогоднішній день з'явилася нова мода-робити на обручках пам'ятні гравірування ( надписи). За бажанням...

Обручки з білого золота

Біле золото робиться шляхом змішування золота з білими металами. Іншими словами, це сплав золота...

Весільна обручка

Каблучки стали символом єднання двох люблячих сер­дець, сталості. Перші каблучки закохані сплітали одне од...

Поради по догляду за весільними обручками із золота

Обручка, повинна завжди виблискувати як нова! Щоб повернути улюбленій весільній обручці первісний вигляд, потрібно...

Вибираємо обручки. Корисні поради.

При виборі обручок, як правило, перед покупцями стоїть два питання: яке колечко я хочу...

Костюм і аксесуари для нареченого

Класичний костюм, фрак, смокінг...Чому ж віддати пере­вагу? Молодята найчастіше зупиняють свій вибір на костю­мах....

Як вибрати обручки?

З чим можна порівняти це п'янке відчуття легкого холодку в перші секунди дотику зі...

Види поверхонь обручок

_ Шероховата, матова поверхня.   _  Матова поверхня з ефектом розсіяного піску.   _  Насичена і...

Все для нареченого. Аксесуари

Головними героями весілля є наречений і наречена, які мусять бути самими красивими. Наречений набагато...

Чоловічий верхній одяг

 Фрак - в перекладі з французького "frac" - чоловічий парадний костюм, вид сюртука з...

Інтернет магазин