завантаження...

Навіщо потрібен шлюбний договір?

шлюбний договірЕкскурс в історію. Цей вид договору зовсім не молодий. Помилково загальноприйнята думка зводиться до того, що право першості шлюбного контракту належить Америці і Європі, однак, його коріння йдуть до Стародавньої Греції і Давнього Риму. Там, вступаючи в шлюб, жінка і чоловік оформляли угоду, в якій описували свої майнові відносини. У цьому ж документі вони торкалися питань спадкування спільно нажитого майна. Це не вважалося непристойним - така практика була широко поширена аж до приходу християнства. У наступні століття «священний союз» заключався і регулювався виключно церквою, а не державою, і шлюбний контракт поступово втрачав свої позиції.

Відновлення інституту шлюбного контракту почалося лише в кінці ХVIII - початку XIX століття у Франції, Англії, Німеччини, Австрії. У цей період в Європі на зміну церковному прийшов так званий «світський шлюб». 

Почуття і формальність. У сучасній Україні переважає думка про те, що шлюбний контракт - це юридичний елемент, який не притаманний нашому суспільству, і якщо люди вирішили укласти шлюб, то вони люблять один одного і не потребують оформлення своїх відносин шлюбним договором. Однак, як з юридичної, так і з звичайної побутової точки зору така думка помилкова. Закріпивши документально те, про що майбутнє подружжя домовилися між собою, вони зміцнюють свої відносини юридично важливим документом і тим самим закладають фундамент майбутнього сімейного життя.

Що включає в себе шлюбний договір? 

Майно. Шлюбним договором дружини має право змінити встановлений законом режим спільної власності, встановити режим спільної, часткової або роздільної власності на все майно подружжя, на його окремих частин або на майно кожного з подружжя.

Взаємне проживання. На основі цього пункту дружина може зажадати від чоловіка необхідну суму на своє щорічне утримання. Якщо у вас відбудеться свадьба в Москве, витрати також може нести лише чоловік. Тут же може бути обговорена сума, яку чоловік повинен виділяти дружині для покупки парфумерії, для відправки на відпочинок за кордон і т.д. Один з подружжя може також вимагати участі в доходах іншого. Тобто шлюбним контрактом дружина може зобов'язати чоловіка відраховувати їй, наприклад, 30% або 50% від його зарплати.

Порядок несення сімейних витрат. У шлюбному договорі можна також обумовити, хто за що в сім'ї платить: хто купує продукти, хто і якою мірою оплачує навчання дітей, вносить квартплату і т.д. Якщо чоловік вирішив завести собі собаку, то договором його можна зобов'язати оплачувати всі витрати з утримання цього домашнього улюбленця. Є й цілком корисні умови, які дружина може включити в цей пункт договору. Наприклад, тут можна визначитися, хто і в якій мірою в сім'ї платить податки. За законом, податок на власність платить особа, на яку оформлено об'єкт власності. Так, якщо чоловік купив дачу за кілька сот тисяч доларів і записав її на дружину, дружині доведеться платити щорічно значний податок. Уникнути цього можна, включивши в шлюбний договір пункт про те, що податки з нерухомості платить чоловік.

Процедура підписання. Для складання та аналізу тексту шлюбного договору краще звертатися в спеціалізовану юридичну консультацію. Якщо ви підпишете договір, толком не розібравшись в його змісті, у разі краху сімейного союзу вас може чекати ряд неприємних несподіванок. Якщо ви точно знаєте, чого хочете, шлюбний контракт можна скласти і самостійно. У кожному разі, текст договору необхідно завірити в присутності подружжя в нотаріальній конторі. Шлюбний договір може бути змінено або розірвано в будь-який час за згодою подружжя.

завантаження...
 

Популярне із законів

Зміна прізвища після весілля

Традиція брати прізвище чоловіка відома на Русі давно і раніше вибору у новоспеченої дружини...

Перешкоди шлюбу, які встановлені церквою

Священик, перш ніж зробити вінчання, переважно з'ясовує, чи немає церковно-канонічних перешкод до укладення церковного...

Реєстрація шлюбу

Весілля - це не тільки свято, шампанське, обручки і голуби, які злітають в небо;...

Укладення шлюбу з іноземцем на території України

Стародавня легенда свідчить, що колись на землі жили великі і могутні істоти, які ні...

Закон і законний шлюб

Церемонія реєстрації шлюбу в рагсі - саме урочиста, відповідальна і водночас хвилююча подія  весілля....

Розлучення подружжя

Багатьом людям у своєму житті приходилося стикатися з розірванням шлюбу. Розлучення подружжя - явище...

Шлюбні формальності

-  Шлюбом є сімейний союз чоловіка й жінки, зареєстро­ваний у державному органі реєстрації актів...

Шлюбний контракт

Хочеш миру - готуйся до війни. Ось невтішне, але мудре гасло, яким не перешкодить...

Вінчання і розлучення. Як бути?

Вінчання - це взяття на себе певної відповідальності, це прийняття обітниці про вічний союз,...

Розірвання шлюбу

Розірвання шлюбу - це важке випробування для будь-якої людини. Незважаючи на те, що в...

Інтернет магазин