завантаження...

Реєстрація шлюбу

Реєстрація шлюбуВесілля - це не тільки свято, шампанське, обручки і голуби, які злітають в небо; це ще й юридичний акт укладення шлюбу, що надає останньому повну юридичну силу. З такими суворими термінами краще не жартувати, тому всі паперові формальності повинні бути чітко дотримані.

Як тільки за всіма правилами зроблено офіційну пропозицію руки і серця, потрібно скоріше визначитися з місцем та датою одруження, щоб подати заяву на реєстрацію шлюбу. Власне зареєструватися можна або в звичайному районному загсі (до речі, не обов'язково робити це строго за місцем прописки), або, якщо хочеться свята з розмахом, у міському Палаці одружень. Деякі пари мріють одружитися в більш романтичному місці, наприклад, у Парижі чи Лас-Вегасі.

Ніяких законних перешкод цьому немає, окрім одного - після повернення до України такий шлюб не матиме юридичної сили, так що візиту у вітчизняний загс не вдасться уникнути все одно. Як тільки місце для реєстрації вибрано - дзвоніть і наводьте довідки з приводу вільних дат. Гаряча пора в загсах припадає на період з червня по вересень, і якщо ви хочете одружитися неодмінно в цей проміжок часу, краще поквапитися і подати так звану попередню заяву.

Реєстрація шлюбу, та як і, наприклад, регистрация фирм г. Москва не відбувається одразу. Для цього потрібно прийти в загс за 3-6 місяців до бажаної дати і просто на словах зареєструватися такого-то числа. Вас внесуть до спеціального списку, тим самим «забронювавши» місце і час реєстрації.

Ближче до дати реєстрації, за 1-2 місяці, потрібно буде ще раз прийти в загс, вже з усіма належними документами (паспортом, квитанцією про сплату держмита, свідоцтва про розірвання попередніх шлюбів, якщо такі є в біографії молодят), і подати вже звичайну заяву за всією формою, тим самим підтвердивши «бронь», а заодно і серйозність своїх намірів. Приходити на подачу заяви потрібно обов'язково удвох, в будь-який будний день, крім п'ятниці. Приблизно за тиждень до весілля вам, швидше за все, подзвонить співробітник загсу і попросить принести паспорти для «проштамповування».

Паспорти залишаться в загсі до церемонії, тому краще не плануйте ніяких справ з обміном і оформленням документів напередодні весілля. Сама реєстрація шлюбу проводиться в обумовлений у заяві день. У загс краще приїхати за 30-40 хвилин до зазначеного часу. Якщо недбайливі молодята запізняться і взагалі не з'являться без поважної причини, то заява буде анульованою і подавати її, вичікуючи потім певний термін, доведеться заново. За 5-7 хвилин до призначеного часу співробітниця загсу запрошує молодят і гостей у «кімнату чекання» - наречена з подружками в одну кімнату, жених з друзями в іншу.

Після приведення зовнішності і нервів в порядок наречений з нареченою зустрічаються біля дверей залу реєстрації і беруться за руки. Співробітниця загсу, що проводить реєстрацію, зачитує стандартний текст з питаннями типу «добровільно чи взаємній згоді ви вступаєте в шлюб», відповідати на які, природно, слід суворо ствердно. Після цього реєстрація шлюбу засвідчується підписами наречених у книзі актів громадянського стану (в деяких загсах досі потрібні ще й підписи двох свідків).

Після чого проводитсья обмін кільцями і новоспеченим чоловікові і дружині видається перший спільний документ - свідоцтво про укладення шлюбу. Після слів «а тепер можете привітати один одного» подружжя цілуються, потім родичі і друзі вручають їм букети і подарунки. Вся церемонія зазвичай займає не більше 20 хвилин, хоча нареченим цей час здається вічністю. Молодята разом з гостями звільняють зал для наступних молодят, вирушаючи або в банкетний зал самого загсу, або, якщо банкет не передбачений, до виходу на вулицю. За традицією від порога загсу до дверей весільного автомобіля жених повинен пронести наречену на руках.

завантаження...
 

Популярне із законів

Зміна прізвища після весілля

Традиція брати прізвище чоловіка відома на Русі давно і раніше вибору у новоспеченої дружини...

Перешкоди шлюбу, які встановлені церквою

Священик, перш ніж зробити вінчання, переважно з'ясовує, чи немає церковно-канонічних перешкод до укладення церковного...

Реєстрація шлюбу

Весілля - це не тільки свято, шампанське, обручки і голуби, які злітають в небо;...

Укладення шлюбу з іноземцем на території України

Стародавня легенда свідчить, що колись на землі жили великі і могутні істоти, які ні...

Закон і законний шлюб

Церемонія реєстрації шлюбу в рагсі - саме урочиста, відповідальна і водночас хвилююча подія  весілля....

Розлучення подружжя

Багатьом людям у своєму житті приходилося стикатися з розірванням шлюбу. Розлучення подружжя - явище...

Шлюбні формальності

-  Шлюбом є сімейний союз чоловіка й жінки, зареєстро­ваний у державному органі реєстрації актів...

Шлюбний контракт

Хочеш миру - готуйся до війни. Ось невтішне, але мудре гасло, яким не перешкодить...

Вінчання і розлучення. Як бути?

Вінчання - це взяття на себе певної відповідальності, це прийняття обітниці про вічний союз,...

Розірвання шлюбу

Розірвання шлюбу - це важке випробування для будь-якої людини. Незважаючи на те, що в...

Інтернет магазин