завантаження...

Розлучення подружжя

розірвання шлюбуБагатьом людям у своєму житті приходилося стикатися з розірванням шлюбу. Розлучення подружжя - явище досить часте в нашому справжньому житті. Люди, які прожили один з одним кілька років або навіть десятків років, раптом стають абсолютно чужими. І єдиним виходом на їх думку в такій ситуації стає саме розлучення.

Розлучення подружжя - це не тільки психологічна, а й юридична проблема. У подружжя залишаються спільні діти, до того ж часто неповнолітні. У зв'язку з цим їх батькам належить вирішити важливу проблему, з ким діти залишаться, у кого з батьків вони будуть постійно проживати. Незважаючи на те, що в більшості випадків батьки приходять до компромісу в даному питанні, проблема виховання дітей та участь обох батьків у цьому питанні зберігається.

Цілком природно, що в ході розлучення подружжя дуже гостро постає питання про розподіл майна. За роки спільного життя його накопичилося чимало. У цій ситуації необхідно вирішити дану проблему таким чином, щоб права обох не були ущемлені, і все нажите в шлюбі було справедливо розділено між ними, наприклад різні свадебные аксессуары тощо.

Ще одна проблема, що виникає при розірванні шлюбу, - грошове утримання неповнолітніх дітей. Далеко не завжди при розлученні подружжя перераховані проблеми вирішуються ними легко і швидко. Дуже часто між ними виникають спірні питання, які можна вирішити тільки в судовому порядку.

Якщо між батьками дитини немає ніяких суперечок, то вони можуть укласти між собою угоду про сплату аліментів. Форма угоди про сплату аліментів повинна бути письмовою. До того ж угода повинна бути обов'язково бути посвідчена нотаріусом.

Такі підвищені вимоги пояснюються тим, що угода має силу виконавчого листа. Тобто, якщо платник аліментів раптом припиняє виконувати свої зобов'язання, то інший батько звертається до служби судових приставів з заявою про примусове виконання.

Форма угоди про сплату аліментів повинна передбачає наявність у ній наступних необхідних положень: розмір щомісячного утримання на дитину, її форма (в частках до заробітку або у твердій сумі), порядок виплат, питання індексації. Про все це сторони домовляються самостійно. Головне, щоб розмір аліментів на дитину не був нижчим від розміру, встановленого законом.

По суті угоду про сплату аліментів - це цивільно-правова угода. Тому до неї застосовуються положення Цивільного кодексу, які регулюють питання укладення, зміни, розірвання, а також визнання недійсними угод. Так ця угода може бути визнана судом недійсною, якщо, наприклад, не дотримана форма угоди про сплату аліментів.

 Сторони в будь-який момент можуть змінити умови угоди, або доповнити їх. Все це також потрібно робити в письмовій формі і завіряти у нотаріуса. Але відмовитися від виконання умов угоди ніяка сторона не має права. За чинним законом заборонено в односторонньому порядку відмовлятися від виконання своїх зобов'язань.

P.S. Читайте на proledi.ru о том, как пережить измену мужа.

завантаження...
 

Популярне із законів

Зміна прізвища після весілля

Традиція брати прізвище чоловіка відома на Русі давно і раніше вибору у новоспеченої дружини...

Перешкоди шлюбу, які встановлені церквою

Священик, перш ніж зробити вінчання, переважно з'ясовує, чи немає церковно-канонічних перешкод до укладення церковного...

Реєстрація шлюбу

Весілля - це не тільки свято, шампанське, обручки і голуби, які злітають в небо;...

Укладення шлюбу з іноземцем на території України

Стародавня легенда свідчить, що колись на землі жили великі і могутні істоти, які ні...

Закон і законний шлюб

Церемонія реєстрації шлюбу в рагсі - саме урочиста, відповідальна і водночас хвилююча подія  весілля....

Розлучення подружжя

Багатьом людям у своєму житті приходилося стикатися з розірванням шлюбу. Розлучення подружжя - явище...

Шлюбні формальності

-  Шлюбом є сімейний союз чоловіка й жінки, зареєстро­ваний у державному органі реєстрації актів...

Шлюбний контракт

Хочеш миру - готуйся до війни. Ось невтішне, але мудре гасло, яким не перешкодить...

Вінчання і розлучення. Як бути?

Вінчання - це взяття на себе певної відповідальності, це прийняття обітниці про вічний союз,...

Розірвання шлюбу

Розірвання шлюбу - це важке випробування для будь-якої людини. Незважаючи на те, що в...

Інтернет магазин