завантаження...

Шлюбний контракт

шлюбний контракт

Хочеш миру - готуйся до війни. Ось невтішне, але мудре гасло, яким не перешкодить іноді скористатися і в побутовому житті. Якщо ви хочете знати, що вас чекає в шлюбі і, можливо, після розлучення, укладіть шлюбний контракт. Правда, цей документ може допомогти врегулювати тільки майнові відносини між подружжям, що, однак, важливо. 
Хоча думати про розлучення на порозі РАГСу здається святотатством, в житті всяке буває, і абсолютно ніхто не застрахований від розлучення. До того ж статистика розлучень дуже невтішна.
Деякі вважають, що укладення шлюбного договору вносить розбрат в сім'ю і підриває віру один в одного. Навпаки, знаючи конкретно, які матеріальні витрати обіцяє розлучення, ініціатор розлучення ще неодноразово подумає, чи варта гра свічок.
 Шлюбний контракт можна укласти як до реєстрації законного шлюбу, так і вже будучи в шлюбі. Юридичну силу договір набирає з моменту вступу в шлюб.


шлюбний контрактЩоб скласти контракт правильно і грамотно, найкраще звернутися до юриста. У будь-якому випадку контракт повинен бути завірений нотаріусом в присутності обох сторін (чоловіка і дружини). Головне, заздалегідь разом обміркуйте, що буде обумовлено в договорі. Наприклад, за чиї кошти сплачується житло, хто платить за навчання дитини. Можна обумовити будь-яку деталь, розписати, кому що дістанеться у випадку розлучення. 
 Якщо подружжя не укладало шлюбного контракту, в разі розірвання шлюбу їхнє майно ділиться в рівних частках, незалежно від того, на чиї кошти воно купувалося. Однак шлюбний контракт може визначити декілька форм власності - спільну, часткову і роздільну. У цьому і полягає докорінна відмінність розділу майна після розлучення. 
Якщо подружжя визначили власність, як спільну, то кожен з них має право розпоряджатися нею на свій розсуд, не запитуючи думки або дозволу другої половини. У разі часткової власності необхідно зафіксувати дозвіл юридично. Роздільна власність означає, що подружжя має право на володіння окремими видами майна, обумовленими в договорі.
 шлюбний контрактОсобливу актуальність шлюбний контракт набуває у разі, коли матеріальне становище одного з подружжя набагато вище, ніж іншого. Ще до укладення шлюбу ви маєте можливість упевнитися в тому, що ваша друга половина вибрала вас не у зв'язку з наявністю великої квартири і заміського будинку з басейном або в зв'язку з високою заробітною платою. У контракті можна обумовити умови проживання на території квартири одного з подружжя лише до моменту розлучення. Якщо такої умови немає або контракт відсутній, житло швидше за все буде поділено "чесно" на двох. Крім цього особливого питання можна обумовити пайову участь у прибутку одного з подружжя (якщо у одного з подружжя виникли проблеми зі здоров'ям, вам допоможе  средство от храпа антихрап). Наприклад, за контрактом чоловік зобов'язаний вам віддавати 40% від свого сукупного доходу, а у випадку розлучення - 80%. Можна вказувати і конкретні суми компенсації або виплат, але набагато розумніше визначати в процентному співвідношенні. До того ж у випадку неплатоспроможності вашого чоловіка, невідомо, яким чином досягти консенсусу. Наше законодавство поки не в змозі врегулювати це питання. 
 Шлюбний контракт дуже гарний інструмент для врегулювання міжбрачних відносин і в сенсі матеріальної компенсації за моральний збиток. Можна обговорити умову, на підставі якої один з подружжя позбавляється права на власність у разі подружньої зради або зобов'язується виплатити постраждалій стороні компенсацію у будь-якому іншому вигляді. 
Після укладення шлюбного контракту його можна змінювати, вносити доповнення, але всі зміни повинні бути обов'язково завірені нотаріально.

завантаження...
 

Популярне із законів

Зміна прізвища після весілля

Традиція брати прізвище чоловіка відома на Русі давно і раніше вибору у новоспеченої дружини...

Перешкоди шлюбу, які встановлені церквою

Священик, перш ніж зробити вінчання, переважно з'ясовує, чи немає церковно-канонічних перешкод до укладення церковного...

Реєстрація шлюбу

Весілля - це не тільки свято, шампанське, обручки і голуби, які злітають в небо;...

Укладення шлюбу з іноземцем на території України

Стародавня легенда свідчить, що колись на землі жили великі і могутні істоти, які ні...

Закон і законний шлюб

Церемонія реєстрації шлюбу в рагсі - саме урочиста, відповідальна і водночас хвилююча подія  весілля....

Розлучення подружжя

Багатьом людям у своєму житті приходилося стикатися з розірванням шлюбу. Розлучення подружжя - явище...

Шлюбні формальності

-  Шлюбом є сімейний союз чоловіка й жінки, зареєстро­ваний у державному органі реєстрації актів...

Шлюбний контракт

Хочеш миру - готуйся до війни. Ось невтішне, але мудре гасло, яким не перешкодить...

Вінчання і розлучення. Як бути?

Вінчання - це взяття на себе певної відповідальності, це прийняття обітниці про вічний союз,...

Розірвання шлюбу

Розірвання шлюбу - це важке випробування для будь-якої людини. Незважаючи на те, що в...

Інтернет магазин