завантаження...

Укладення шлюбу з іноземцем на території України

Укладення шлюбу з іноземцемСтародавня легенда свідчить, що колись на землі жили великі і могутні істоти, які ні в чому не поступалися богам. Заздрісні боги вирішили позбутися потенційної загрози і розділили кожну істоту на дві частини. З тих пір поневіряються по світу самотні половинки і шукають свою пару. А ще кажуть, що любов не підпорядковується ні часу, ні законам і не знає кордонів. Буває і так, що дві людини, які живуть в різних країнах, зустрічаються, закохуються і хочуть одружитися. Що ж потрібно робити, щоб громадянин України міг укласти офіційний шлюб з іноземцем?

Згідно Сімейного кодексу України, іноземні громадяни мають такі ж сімейні права і обов'язки, як і громадяни України (стаття 275). Право на сімейні відносини мають і особи без громадянства, які постійно проживають на території нашої країни (стаття 275). Право на сім'ю іноземним громадянам гарантовано статтею № 2 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», Конституцією та законами України, та міжнародними договорами і конвенціями, підписаними нашою країною. Рівні з громадянами України права передбачені і Законом України «Про міжнародне приватне право» (стаття 56).

Згідно зі статтею 276 Сімейного кодексу України, громадянин України і громадянин іншої країни мають право зареєструвати офіційний шлюб. Причому шлюб може бути зареєстрований як на території нашої країни, так і за кордоном. Правила укладення шлюбу з іноземцем визначаються чинним Сімейним кодексом України.

Щоб укласти шлюб наречений і наречена повинні подати до органів реєстрації актів цивільного стану (в РАГС) заяву про намір вступити в шлюб. Громадянин України повинен пред'явити свій український паспорт, а іноземець повинен надати або паспорт своєї країни або рівноцінний документ, який підтверджує право перебувати на території України. Якщо в паспорті іноземного громадянина немає вказівок на його сімейний стан, то необхідно пред'явити документ підтверджуючий, що ця особа не перебуває у шлюбі. Для усіх документів, що надаються іноземним громадянином в РАЦС, повинен бути перевод текста на українську мову та засвідчені у посольстві або в консульстві. Через місяць після подачі заяви та документів пара може розписатися і зіграти весілля.

Згідно з чинним законодавством України охочі вступити в шлюб громадянин України та іноземець повинні досягти шлюбного віку і не мають складатися в іншому шлюбі. Не дозволять одружитися особам, які перебувають у близькій спорідненості чи визнаним судом недієздатними внаслідок душевної хвороби. Шлюб, зареєстрований без наміру створити сім'ю (фіктивний), буде визнаний недійсним.
Законом «Про громадянство України» передбачено, що дитина, що народилася в такій «міжнародної» сім'ї, може до повноліття мати подвійне громадянство. Тобто бути громадянином України і одночасно громадянином країни його другого батька. Але по досягненню вісімнадцяти років людина повинна вирішити, громадянином якої країни вона хоче бути. 

завантаження...
 

Популярне із законів

Зміна прізвища після весілля

Традиція брати прізвище чоловіка відома на Русі давно і раніше вибору у новоспеченої дружини...

Перешкоди шлюбу, які встановлені церквою

Священик, перш ніж зробити вінчання, переважно з'ясовує, чи немає церковно-канонічних перешкод до укладення церковного...

Реєстрація шлюбу

Весілля - це не тільки свято, шампанське, обручки і голуби, які злітають в небо;...

Укладення шлюбу з іноземцем на території України

Стародавня легенда свідчить, що колись на землі жили великі і могутні істоти, які ні...

Закон і законний шлюб

Церемонія реєстрації шлюбу в рагсі - саме урочиста, відповідальна і водночас хвилююча подія  весілля....

Розлучення подружжя

Багатьом людям у своєму житті приходилося стикатися з розірванням шлюбу. Розлучення подружжя - явище...

Шлюбні формальності

-  Шлюбом є сімейний союз чоловіка й жінки, зареєстро­ваний у державному органі реєстрації актів...

Шлюбний контракт

Хочеш миру - готуйся до війни. Ось невтішне, але мудре гасло, яким не перешкодить...

Вінчання і розлучення. Як бути?

Вінчання - це взяття на себе певної відповідальності, це прийняття обітниці про вічний союз,...

Розірвання шлюбу

Розірвання шлюбу - це важке випробування для будь-якої людини. Незважаючи на те, що в...

Інтернет магазин