завантаження...

Закон і законний шлюб

законний шлюбЦеремонія реєстрації шлюбу в рагсі - саме урочиста, відповідальна і водночас хвилююча подія  весілля. І хоча вона не займає багато часу, але має дуже серйозні "наслідки": дві людини заходять в офіційну установу вільними людьми, а виходять однією сім'єю. І хоча питання "Чи згодні ви стати чоловіком чи дружиною?" Вже вирішене для тих, хто приходить до рагсу на власне весілля, але трепет у душі молодят все ж таки викликає. Саме з цього моменту наречений і наречена беруть на себе відповідальність за кохану людину, і це повністю міняє життя. 
 Збираючись на церемонію реєстрації шлюбу, головне - не забути паспорта та обручки. Весілля - радісна подія, тому залиште поки свої турботи. Якщо ви не подумали про можливі проблеми до подачі заяви, то в такий момент про них і зовсім не варто згадувати - на їх рішення попереду ще ціле життя. 

День подання заяви на реєстрацію шлюбу офіційно вважається заручинами. Саме з цього моменту двоє молодих людей вступають в юридичні відносини один з одним. Поняття "заручин" тільки недавно було закріплено в українському законодавстві, хоча традиція ця має вікові корені. Як і за старих часів, час від заручин до весілля дається молодим, щоб утвердитися в прийнятому рішенні і підготуватися до весілля. Починається період радісних очікувань і передвесільних клопотів, і за передсвятковою суєтою не хочеться думати, що сімейне життя - це не тільки щастя, а й випробування, які зустрінуться на шляху кожної сім'ї, це новий сімейний статус сьогоднішніх нареченого і нареченої, і нові права і обов'язки кожного. І щоб впевненіше дивитися в завтрашній день свого нового життя майбутнім молодятам варто подумати, що вони набувають і що втрачають разом з відміткою в паспорті про укладення шлюбу. 
 Основним законом, який визначає відносини в сім'ї, є Сімейний кодекс України. Звучить досить фундаментально, правда? Але ж сім'я це теж фундамент вашого життя і основа ваших нових відносин. Схвильовані і серйозні наречені, не потрібно боятися серйозності законодавства, адже недарма кажуть, "попереджений - значить, озброєний", а у вашому сімейному житті баталії розпалюватися не повинні - треба до цього прагнути. 
Сімейний кодекс України - достатньо "молодий" закон, він вступив в силу в 2003 році і вважається одним з самих прогресивних у Європі. Норми Сімейного кодексу (СК) регулюють сімейні особисті немайнові та майнові відносини між їх учасниками - всіма членами родини, від прабабусь до правнуків, не кажучи вже про подружжя.
Серед широкого кола нових прав і обов'язків у СК передбачено право особистої приватної власності дружини та чоловіка. Тобто до майна, придбаного кожним з них до шлюбу або ж під час спільного проживання, наприклад, в подарунок або в спадщину, прирівнюється й майно, набуте дружиною або чоловіком у шлюбі, але за кошти, які належали їй чи йому особисто. Крім того, кожен із подружжя може особисто розпоряджатися цим майном, не питаючи дозволу своєї другої половини. Так що, милі дівчата, будьте готові до того, що вам не вдасться тотально контролювати витрати своїх чоловіків, і вам потрібно заздалегідь подумати, а ще краще обговорити зі своїм майбутнім чоловіком свій вплив на цей процес.
 Крім особистої приватної власності новий СК вказує, що кожна інша річ, придбана протягом шлюбу, належить подружжю на праві спільної сумісної власності. І не має значення, що в одного з подружжя з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) не було самостійного заробітку (доходу). Такою спільною власністю подружжя вважаються будь-які речі, заробітна плата та інші доходи, отримані будь-ким з них і внесені до сімейного бюджету або на особистий рахунок у банківську установу. І нікому не варто забувати, що сімейне благополуччя й достаток - це завжди результат праці і старань двох людей. Навіть розірвавши шлюб, кожен з подружжя не втрачає права на спільну сумісну власність. 
 З нового кодексу виключена стаття про встановлення батьківства, тепер чоловік може бути визнаний батьком дитини лише на основі результатів судово-генетичної експертизи. А для батьків, у яких «виникли труднощі» з вихованням дитини, СК вперше вводить пеню за несвоєчасну плату аліментів у розмірі 1% від виплат за кожен прострочений день. Причому розмір аліментів на одну дитину може бути визначений не тільки від зарплати чоловіка, але і значно більше - наприклад, половину зарплати. Звичайно, подібні заходи не можуть утримати сім'ю від розлучення, вони тільки покликані матеріально захистити жінку, виховуючу дитину. Готуючись до весілля, ніхто, звичайно ж, не думає про розлучення, але якщо вже зараз у вас є сумніви в тому, чи готові заводити дітей, подумайте ще раз. 
 законний шлюбСтаття про заручини передбачає матеріальну відповідальність для того, хто надалі відмовився від весілля без поважних на те причин, і зобов'язує його заплатити великий штраф "постраждалій стороні". Так що, підписуючись під заявою в рагсі, подумайте, остаточне чи це рішення, тому що в противному випадку ви завдасте не тільки моральну травму близькій людині, але й ваш кошелек значно "схудне". Розірвання заручин допускається, якщо один з подавших заяву хворів венеричними захворюваннями, має судимість або приховує, що має дітей від попередньому шлюбі. 
 Ось ще деякі положення нового кодексу. Небажання або неможливість мати дітей не може служити підставою для розірвання шлюбу. Аліменти будуть отримувати не тільки діти від батьків, а й батьки від дітей, а також вітчими та опікуни. Батьки зобов'язані утримувати дітей-студентів до 23 років. Шлюбний контракт можна укласти не тільки напередодні одруження, але і перебуваючи у шлюбі. 
 Практика показує, що в сімейному житті штампів не існує, і кожен день мільйони людей шукають вирішення своїх проблем. А ось не створювати їх - це справжнє мистецтво сімейного життя, яке шліфується роками. Але в будь-якому випадку вам варто знати, що є закон, покликаний захистити інтереси кожного члена сім'ї, і є професійні юристи, які спеціалізуються на сімейному праві. Пам'ятайте про це на порозі свого сімейного життя, ви тільки відкрили двері в своє нове життя, за якими вас чекають спільні радощі, спільні проблеми і пошуки їх рішень. Важливо тільки знайти правильний шлях, якщо правильний вибір ви вже зробили. 
   Головне в сімейних відносинах не буква закону, а кохання!

завантаження...
 

Популярне із законів

Зміна прізвища після весілля

Традиція брати прізвище чоловіка відома на Русі давно і раніше вибору у новоспеченої дружини...

Перешкоди шлюбу, які встановлені церквою

Священик, перш ніж зробити вінчання, переважно з'ясовує, чи немає церковно-канонічних перешкод до укладення церковного...

Реєстрація шлюбу

Весілля - це не тільки свято, шампанське, обручки і голуби, які злітають в небо;...

Укладення шлюбу з іноземцем на території України

Стародавня легенда свідчить, що колись на землі жили великі і могутні істоти, які ні...

Закон і законний шлюб

Церемонія реєстрації шлюбу в рагсі - саме урочиста, відповідальна і водночас хвилююча подія  весілля....

Розлучення подружжя

Багатьом людям у своєму житті приходилося стикатися з розірванням шлюбу. Розлучення подружжя - явище...

Шлюбні формальності

-  Шлюбом є сімейний союз чоловіка й жінки, зареєстро­ваний у державному органі реєстрації актів...

Шлюбний контракт

Хочеш миру - готуйся до війни. Ось невтішне, але мудре гасло, яким не перешкодить...

Вінчання і розлучення. Як бути?

Вінчання - це взяття на себе певної відповідальності, це прийняття обітниці про вічний союз,...

Розірвання шлюбу

Розірвання шлюбу - це важке випробування для будь-якої людини. Незважаючи на те, що в...

Інтернет магазин