завантаження...

Зміна прізвища після весілля

весілляТрадиція брати прізвище чоловіка відома на Русі давно і раніше вибору у новоспеченої дружини просто не було, цей крок вважався символом того, що дівчина переходить до сім'ї чоловіка. Після того, як у радянські роки, права чоловіків і жінок вирівняли, багато жінок стали залишати своє дівоче прізвище для того щоб зберегти свою індивідуальність і незалежність. На сьогоднішній день за статистикою 80% наречених після весілля беруть прізвище чоловіка, залишають свою - 17%, беруть подвійне прізвище - 3%, хоча іноді зустрічаються випадки, коли чоловік бере прізвище дружини, але вони бувають дуже рідко.

Брати чи не брати прізвище чоловіка / дружини після весілля - справа суто особиста і стосується лише вас двох. Для того щоб зрозуміти всі тонкощі питання, давайте спробуємо розібратися, в чому ж плюси і мінуси зміни прізвища після весілля. 

паспорт3а та проти зміни прізвища після весілля
Найчастіше дівчата, які вирішили взяти прізвище чоловіка, кажуть, що так належить, у всієї сім'ї повинно бути одне загальне прізвище, а по-іншому це вже не сім'я. Твердження досить спірне, але раціональне зерно в ньому все ж таки є. Коли прізвище у всієї сім'ї загальне, не виникають питань з прізвищем дітей або з тим, що у дитини з батьками різні прізвища.

Інша ж точка зору - прізвище не впливає на сімейне життя і стосунки, тому, навіщо його міняти? Зазвичай сильна леді це мотивує однією з наступних причин: вона вже відбулася у своїй професії, і в разі заміни прізвища, їй доведеться починати все спочатку, інший варіант - труднощі пов'язані зі зміною документів, або їй просто не подобається прізвище чоловіка.

Що стосується чоловіків, то вони зазвичай категоричні в цьому питанні - міняти й крапка. Хоча зустрічаються і вельми лояльні женихи, які спокійно ставляться до цієї проблеми. Що ж робити, якщо наречена хоче залишити своє дівоче прізвище, а майбутній чоловік наполягає на зміні? Ідеальний варіант - пошук компромісів, але в цьому випадку їх не особливо багато. Розглянемо найпоширеніші аргументи і контраргументи за зміну прізвища:

Аргумент: "Я - єдина дитина в сім'ї, тому повинна продовжити прізвище. До того ж я дуже пишаюся своїм батьком, отже, його прізвище ношу з гордістю. "

Контраргумент: Навіть якщо залишиш своє дівоче прізвище, все одно діти будуть носити прізвище чоловіка (а це в більшості випадків факт незаперечний). А щодо гордості за батька - то пропонують ж поміняти прізвище, а не по батькові.

Аргумент: "Твоя прізвище немилозвучне." 

Контраргумент: З латинської перекладається слово "прізвище" - сім'я. Як зазвичай говорять ... ну, і що з того, що Козлова? Адже особисті якості людини не залежать від того, яке у неї прізвище.

Аргумент: "Я вже зробила собі ім'я (якщо дівчина, приміром, журналістка), тому поміняти прізвище - значить починати все спочатку." 

Контраргумент: Якщо візьмеш прізвище чоловіка, це не означає, що матеріали ти не зможеш підписувати дівочим?

Аргумент: "Розпочнеться тяганина з документами: паспорт, водійські права, посвідчення на роботу, документи на квартиру - все доведеться переробляти. Я не перенесу це митарство. "

Контраргумент: Створення сім'ї - відповідальний крок, який грунтується на взаємній підтримці та розумінні. Невже ці дрібниці не вирішите разом?

нареченаОбов'язково вирішіть це питання заздалегідь. Будьте під час розмови максимально переконливі, тримайте співрозмовника за руку, дивитеся йому в очі, і що найголовніше - не дозвольте бесіді перейти у сварку. Не ставте умов, адже за великим рахунком це така дрібниця, як людина записана в паспорті. Головне, щоб він любив вас. Пам'ятайте, вибором прізвища можна виміряти рівень покірності, а не кохання.

Документи, що підлягають заміні або переоформленню у зв'язку зі зміною прізвища при реєстрації шлюбу
Своє бажання поміняти прізвище ви відзначаєте у відповідній графі заяви про укладення шлюбу, яку оформляєте в рагсі разом з майбутнім чоловіком. У день реєстрації шлюбу у ваш паспорт ставиться печатка, яка вказує на те, що після закінчення 10 днів документ буде недійсним. Свідоцтво про укладення шлюбу видається вже на вашу нове прізвище.

* Протягом 10 днів вам належить поміняти паспорт України.

Для цього вам будуть потрібні наступні документи:

- заява (за зразком у паспортному столі),

- квитанція про сплату держмита,

- свідоцтво про укладення шлюбу,

- 4 фотографії,

- будинкова книга,

- старий паспорт.

Порядок оформлення і здачі документів дивіться на стенді у вашому районному паспортному столі. Новий паспорт робиться від 2 до 4 тижнів з моменту подачі всіх документів. Затягувати зі зміною паспорта не рекомендується. Майте на увазі, що якщо ви якимось чином при перевірці документів служитель правопорядку виявить, що ваш паспорт недійсний, вам доведеться заплатити штраф.

* Друге за актуальністю питання - закордонний паспорт. Якщо ви плануєте провести медовий місяць за кордоном, отримайте візи заздалегідь, поки обидва ваші паспорти дійсні. Якщо віза видана вам на старе прізвище, то проблем не буде - ви можете спокійно їхати в подорож зі старим закордонним паспортом.
Законодавством не регламентуються терміни заміни закордонного паспорта при зміні прізвища, його можна використовувати до тих пір, поки не проведена заміна паспорта громадянина України. Однак, якщо в паспорті України і закордонному паспорті прізвища збігатися не будуть, виїхати за таким закордонним паспортом в країну, яка просить надавати загальногромадянський паспорт для оформлення візи буде неможливо. 
* Рекомендується поміняти і водійські права тим, у кого вони є.

* Продаючи будь-яку власність, квартиру або автомобіль, оформлену на ваше колишнє прізвище, вам необов'язково переоформляти документи, достатньо пред'явити свідоцтво про укладення шлюбу. Однак багато юристів в цих питаннях більш суворі і рекомендують міняти не тільки основні документи, але навіть і свідоцтво про право власності на квартиру або заміську нерухомість, іменні цінні папери і т.д. Рішення залишається за вами.

* Якщо ви студентка, то студентський і читацький квитки, а також залікову книжку вам поміняють в навчальній частині, також при наявності копії свідоцтва про шлюб. А ось отриманий до шлюбу диплом про освіту заміні не підлягає.

* Кредитні карти змінюються у відповідних банках. Там ви напишите заяву, до якої додайте копію нового паспорта і свідоцтва про шлюб. Не забудьте також попередити всіх своїх колег, особливо секретарів, які приймають дзвінки, про те, що у вас тепер інше прізвище, а так само поміняти адресу електронної пошти і замовити нові візитівки.

завантаження...
 

Популярне із законів

Зміна прізвища після весілля

Традиція брати прізвище чоловіка відома на Русі давно і раніше вибору у новоспеченої дружини...

Перешкоди шлюбу, які встановлені церквою

Священик, перш ніж зробити вінчання, переважно з'ясовує, чи немає церковно-канонічних перешкод до укладення церковного...

Реєстрація шлюбу

Весілля - це не тільки свято, шампанське, обручки і голуби, які злітають в небо;...

Укладення шлюбу з іноземцем на території України

Стародавня легенда свідчить, що колись на землі жили великі і могутні істоти, які ні...

Закон і законний шлюб

Церемонія реєстрації шлюбу в рагсі - саме урочиста, відповідальна і водночас хвилююча подія  весілля....

Розлучення подружжя

Багатьом людям у своєму житті приходилося стикатися з розірванням шлюбу. Розлучення подружжя - явище...

Шлюбні формальності

-  Шлюбом є сімейний союз чоловіка й жінки, зареєстро­ваний у державному органі реєстрації актів...

Шлюбний контракт

Хочеш миру - готуйся до війни. Ось невтішне, але мудре гасло, яким не перешкодить...

Вінчання і розлучення. Як бути?

Вінчання - це взяття на себе певної відповідальності, це прийняття обітниці про вічний союз,...

Розірвання шлюбу

Розірвання шлюбу - це важке випробування для будь-якої людини. Незважаючи на те, що в...

Інтернет магазин